2015 DGS sınavı ne zaman yapılacak?

2015 DGS sınavı ne zaman yapılacak?

DGS SINAVI KİMLER KATILABİLİR
Sınava, Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim ön lisans programlarından her hangi birinden mezun olanlar veya son sınıfta olup da staj dönemi dışındaki tüm şartları yerine getirmiş olan adaylar ile, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meslek Yüksekokullarının mezunları ile son sınıf öğrencileri meslek yüksekokulu adını taşımayan fakat bir meslek programına hazırlayan ön lisans programlarından mezun olanlar ile aynı koşullarda yurt dışında mezun olan ve denkliği kabul edilen adaylar da sınava başvuru yapabileceklerdir.
2015 DGS SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK
ÖSYM’nin geçtiğimiz günlerde yayınlanan sınav takviminde göre, 2015 yılında yapılacak olan DGS sınav tarihi açıklandı. Adaylar (DGS) Dikey Geçiş Sınavına 26 Temmuz 2015 tarihinde girecekler. DGS Sınav Başvuru tarihi ise henüz açıklanmadı. Geçmiş yıllardaki sınav başvuru tarihi temel alındığında DGS Sınav Başvuru Tarihi Mayıs ayı içerisinde olması bekleniyor.
DGS Sınavı Başvuru yapacak adaylar, 2015-DGS Kılavuzu ile Aday Başvuru Formu başvuru süresi içinde ÖSYM’nin www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilirler. Başvuru için kılavuz dağıtımı ya da satışı yapılmayacaktır. Başvuru kılavuzunda; sınav, değerlendirme, tercih işlemleri ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. DGS Sınavı Başvuru yapacak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.
ÖSYM, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuru süresi için yaptığı açıklamada başvuru süresinin uzatılmayacağını bildirdi.

 

Yeni Şafak

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim