Aöf Adalet, Ata Aöf, Auzef, Hukuk Fakülteleri, Zabıt Katipliği, İcra Müdürlüğü, Ceza İnfaz Koruma Memurluğu Hakkında Güncel Bilgiler.

2015 Komiser yardımcılığı sınav sonuçları açıklandı

0 94

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığınca Emniyet Teşkilatının amir ihtiyacını karşılamak amacıyla lisans mezunu polis memurları, başpolis memurları ve kıdemli başpolis memurları arasından (950) erkek ve (50) bayan olmak üzere toplam (1000) İlk derece amirlik eğitimi adayı alınacaktır. Bu hususta Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 29 Kasım 2015 tarihinde 81 il merkezinde yapılan yazılı sınav (39760) adayın katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Yapılan yazılı sınav sonuçları Polis Akademisi Başkanlığının http://www.pa.edu.tr/ internet sitesinden açıklanmıştır.

Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 17. Maddesinin 3. Bendinde “Yazılı Sınav Sonucuna göre; belirlenen başarı puanı aşmak koşuluyla, en yüksek puandan başlamak üzere bu gruba ayrılan PAEM öğrenci kontenjan sayısının on katı kadar aday başarılı sayılır” hükmü gereğince adayların başarı sıralaması en yüksek puandan aşağı doğru yapılmıştır. Başarılı sıralamasına giren adaylar ileriki tarihlerde yapılacak olan Fiziki Yeterlilik ve Mülakat Sınavlarına çağırılacaklardır.

Adaylar yazılı sınav sonuçlarını, Polis Akademisi Başkanlığının http://www.pa.edu.tr/ internet sitesinden T.C. kimlik numarası ve sicilini girerek öğrenebileceklerdir. Bu açıklama, Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliği hükümleri uyarınca adaylara tebliğ niteliğinde olup, sınav sonuçları hakkında ayrıca açıklama ve adayların kendilerine yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Tarih Taraf Açıklama
08.12.2015 ÜNİVERSİTE Sınav Sonuçlarının AKADEMİ’ ye İletilmesi
08.12.2015 AKADEMİ Sınav Sonuçlarının ADAY’ lara Duyurulması
09/10.12.2015 ÜNİVERSİTE Sınav Sonuç İtirazlarının (Maddi Hataya Dair) Alınması (http://sinav.anadolu.edu.tr/sb/)
14.12.2015 ÜNİVERSİTE Sınav Sonuç İtirazlarının Değerlendirilmesi ve Sonuçların AKADEMİ’ ye İletilmesi
15.12.2015 AKADEMİ İtiraz Sonuçlarının ADAY’lara Duyurulması

Başarılı adaylar, Fiziki Yeterlilik ve Mülakat Sınavları için Sınav Giriş Belgesini

25 Aralık 2015 tarihinden itibaren http://www.pa.edu.tr adresinden alabileceklerdir.

İlk Derece Amirlik Eğitimi Öğrenci Adayı Yazılı Sınav Sonuçları İçin Tıklayınız.

Content Protection by DMCA.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et Daha fazla oku

Content Protection by DMCA.com