2015 PMYO sınav sonuçları belli oldu

2015 PMYO sınav sonuçları belli oldu

Emniyet Teşkilatının ihtiyacı olan polis memurlarını yetiştirmek üzere lise mezunlarına 2 yıl süreyle ön lisans düzeyinde eğitim veren Polis Meslek Yüksekokullarına, 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için 2700 erkek, 300 kadın olmak üzere toplam 3000 polis memuru adayı öğrenci alımı sınavları tamamlanmıştır.

Yapılan sınav sonucunda başarı sıralaması, adayların aldığı en yüksek puandan aşağı doğru yapılmıştır. Okullara alınacak polis memuru adayları sayısına göre sınavda başarılı olan “ASİL” aday ve ilgili mevzuat uyarınca kadronun % 30’u oranında “YEDEK” aday belirlenmiştir.

Asil kazanan adayların okullara geçici kaydı sırasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteği ile okuldan ayrılan veya ilgili mevzuat gereği Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporu ile tespit edilen adayların yerine, puan sırasına göre YEDEK ADAYLAR ÇAĞRILACAKTIR.

​Adaylar, Polis Akademisi Başkanlığının http://www.pa.edu.tr/ internet sitesinde; T.C. kimlik numarası ve parolası ile sınav sonuçlarını öğrenebilecektir. Bu açıklama, Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliği hükümleri uyarınca adaylara tebliğ niteliğinde olup, ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacaktır.

“Asil” olarak başarılı olan adayların en geç 10 Ağustos 2015 günü mesai saati bitimine kadar, yerleştirildiği okulda hazır bulunmaları gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim