2016-2017 AUZEF DGS Kayıt Haftası Başladı

0 44

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi tarafından yapılan açıklamayla, ÖSYM tarafından 2016 yılında düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile fakülteye kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilerin kayıt süreleri boyunca takip etmesi gereken adımlarla ilgili bir kılavuz yayınlandı.

17 Ekim – 21 Ekim 2016 tarihleri arasında yapılacak olan kayıt işlemleri sırasında; öğrencilerin öncelikle AKSİS isimli online sisteme kayıt olması istenirken, daha sonra yine AKSİS üzerinden gerekli ödeme işlemlerinin yapılması, daha sonra ise yine okul tarafından bildirilen belgelerin fakülteye teslim edilmesi istendi.

Kayıt için fakülte tarafından istenen belgeler ise şöyle =

  1. Ön lisans diploması/ geçici mezuniyet belgesi fotokopisinin ıslak imzalı “Aslı gibidir.” Onaylı hali (Belgeler noter onaylı olmak zorunlu değildir. “Aslı gibidir.” ilgili Fakülte/Yüksekokul tarafından yapılabilmektedir.)
  2. Nüfus cüzdanı fotokopisi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi, İstanbul 2016
  3. 1 adet 4,5 cm x 6 cm ebadında fotoğraf(Fotoğraflarınızın arkasına adınızı soyadınızı ve öğrenci numaranızı yazmayı unutmayınız)
  4. Erkek adaylar için askerlik evrakı
  5. Dekont belgesi.

Fakülte’den yapılan açıklamaya göre ayrıca; faks veya e-posta gibi kaynaklarla gönderilen belgelerin kabul edilmeyeceği belirtilirken, eksik belgeyle kayıt işlemlerinin gerçekleşmeyeceği ayrıca belirtildi.

21 Ekim 2016’da son bulacak olan kayıt süresince kayıt yaptırmayan öğrenciler için ayrıca bir ek kayıt tarihi olmayacağı gibi kaydını yaptırmayan öğrencilerin kayıt hakkını kaybedeceği de özellikle belirtildi.

 

KAYIT KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim