Aöf Adalet, Ata Aöf, Auzef, Hukuk Fakülteleri, Zabıt Katipliği, İcra Müdürlüğü, Ceza İnfaz Koruma Memurluğu Hakkında Güncel Bilgiler.

2016-2017 AUZEF Yabancı Uyruklu Öğrenci Kayıt Haftası Başladı

0 47

İstanbul Üniversitesi, 2016 – 2017 Eğitim Yılı’nda İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Fakültesi’ni kazanmış olan yabancı uyruklu öğrencilerin yerleştikleri programa kayıtları sırasında izleyecekleri yolu yayınladığı yeni kayıt kılavuzuyla açıkladı. Buna göre 10 Ekim 2016’da başlayan kesin kayıt haftası, 14 Ekim 2016 Cuma günü itibariyle son bulacak. Programa kayıt olmaya hak kazanan yabancı uyruklu öğrencilerin bu süre içerisinde kazandıkları fakülteye başvurarak kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Dekanlığı tarafından yayınlanan kılavuzda ayrıca fakülteye kayıt yaptıracak olan öğrencilerin yapması gereken işlemler de sırasıyla belirtildi. Buna göre yeni kayıt olacak öğrencilerin öncelikle AKSİS üzerinden kendilerine hesap açarak buradaki bilgileri doğru ve eksiksiz olarak tamamlaması istenirken, daha sonra sistemde açtıkları hesaptan öğrenim ücretlerini yatırmaları, istenen belgeleri elden veya MNG Kargo aracılığıyla fakülteye teslim etmeleri ve kesin kayıt işlemi gerçekleştikten sonra ise öğrenci belgeleriyle İl Göç İdaresi’nden vatandaşlık numaraları almaları da tamamlanması gereken diğer etaplar arasında.

Bununla birlikte dekanlık tarafından açıklanan bir diğer konu ise bazı programlara kayıt olan öğrencilerin kayıtlarının Uzaktan Eğitim Fakültesi tarafından yapılmayacak olması. Kılavuzda belirtildiği üzere Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İşletme (uzaktan eğitim) ve İktisat (uzaktan eğitim) programlarına kayıt olan öğrencilerin İktisat Fakültesi’nde, Gazetecilik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım ile Radyo, Televizyon ve Sinema programlarına kayıt olan öğrencilerin İletişim Fakültesi’nde, Bankacılık ve Sigortacılık ile Dış Ticaret programları öğrencilerinin Sosyal Bilimler MYO Fakültesi’nde, İlitam programı öğrencilerinin ise İlahiyat Fakültesi’nde kayıtlarını tamamlamaları gerekiyor.

Fakültelere teslim edilmesi gereken belgeler ise aşağıdaki şekilde =

  1. Lise diplomasının veya geçici mezuniyet belgesinin fotokopisinin “Aslı Gibidir” onaylı hali,
  2. Lise diplomasının veya geçici mezuniyet belgesinin noter ya da Türk Dış Temsilcilikleri tarafından onaylanmış Türkçe tercümesi.
  3. Lise diploması denklik belgesinin fotokopisinin onaylı hali (T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ya da Türk Dış Temsilciliklerinden alınmış fotokopisinin “Aslı Gibidir” onaylı hali).
  4. Pasaport aslının fotokopisi
  5. Pasaportun Onaylı Türkçe Tercümesi
  6. İÜYÖS sonuç belgesinin çıktısı
  7. 1 adet vesikalık fotoğraf (Fotoğraflarınızın arkasına adınızı soyadınızı ve aday öğrenci numaranızı yazmayı unutmayınız)
  8. Öğrenim ücretinin ilgili bankaya yatırıldığını gösteren banka dekontu (Ödemeler AKSIS Öğrenci Otomasyon Sisteminden alınan Referans Numarası alınarak Halk Bankasına yapılmaktadır)

Dekanlık tarafından yayınlanan kılavuza ulaşmak ve daha detaylı bilgi almak isteyenler aşağıdaki linke tıklayarak kılavuza ulaşabilirler =

KILAVUZ İÇİN TIKLAYIN

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim