Aöf Adalet, Ata Aöf, Auzef, Hukuk Fakülteleri, Zabıt Katipliği, İcra Müdürlüğü, Ceza İnfaz Koruma Memurluğu Hakkında Güncel Bilgiler.

2017 Dgs Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

0 94

Meslek yüksekokulu öğrencilerinin, iki yıllık açık öğretim ön lisans mezunlarının ve ön lisans mezun adaylarının beklediği Dikey Geçiş Sınavı(DGS) ve başvuru tarihi açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan açıklama sonucu 2017 Dikey Geçiş Sınavı tarihi 23 Temmuz olarak belirlendi. Başvurular ise 24 Mayıs – 1 Haziran 2017 tarihleri arasında alınacaktır.

DGS’ye meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans mezunları ile staj haricinde mezuniyetlerini tamamlamış öğrenciler başvurabilecektir. Sınav başvurularını öğreniminiz devam ediyorsa okuduğunuz okuldan yapabilir, mezun konumunda iseniz başvuru merkezlerinden yardım alabilirsiniz.

Bir önceki yıldan başvurusu bulunan adayın bilgilerinde herhangi bir değişiklik olmadığı müddetçe başvurusunu kişisel olarak internet üzerinden yapabilecektir. Sınav başvuruları için öncelikle yapılması gereken ÖSYM’nin sitesinde bulunan Aday Başvuru Formu’nu doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurmak ve sınav ücretini yatırmak olacaktır. Sınav ücreti bu yıl 80 TL olarak belirlenmiştir. 2017 DGS’de ücret değişikliği olabilir mi henüz bilinmiyor.

23 Temmuz 2017’de yapılacak Dikey Geçiş Sınavı saati 09.30’da başlayacak ve sınav süresi 140 dakika olacaktır. Sınava girecek adayların ÖSYM internet sitesi üzerinden paylaşılan 2017 DGS Kılavuzunu incelemeleri önemle tavsiye edilir.

 

Bu yazının tüm hakları Adaletciler.Net’e aittir. “www.adaletciler.net” biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir.

DGS Hukuk Fakültesi Taban Puanları 2016-2017

2016-2017 DGS Kontenjanları ve Taban Puanları

2016-2017 DGS Konuları ve Soru Dağılımı

Content Protection by DMCA.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et Daha fazla oku

Content Protection by DMCA.com