Aöf Adalet, Ata Aöf, Auzef, Hukuk Fakülteleri, Zabıt Katipliği, İcra Müdürlüğü, Ceza İnfaz Koruma Memurluğu Hakkında Güncel Bilgiler.

2017 DUS Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

0 41

Geçtiğimiz günlerde açıklanan sınav takvimi ile 2017 Diş Hekimliğinde Uzmanlık Giriş Sınavı’na ilişkin tarihler de açıklandı. 2017 yılında yapılacak olan Diş Hekimliğinde Uzmanlık Giriş Sınavı’nın, 10 Eylül 2017’de yapılacağı duyuruldu. Sınava başvuru tarihleri ise 18 – 25 Temmuz 2017 olarak belirlendi. Sonbahar döneminde yapılacak olan sınavın sonuçları da 29 Eylül 2017 tarihinde açıklanacak.

Sınava girecek öğrencilerin, sınav başvuruları için seçebileceği çeşitli yollar mevcut. Bu yolların başında ise herhangi bir ÖSYM Sınav Koordinatörlüğüne başvurmak, bir Diş Hekimliği Fakültesindeki rektörlüklerden yardım almak veya PTT şubeleri sayesinde başvurularınızı yapmak geliyor.

ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri, bu işlem sırasında başvuru merkezi görevi üstlendiğinden öğrencilerin Sınav Koordinatörlükleri veya Diş Hekimliği Fakültesi’ndeki rektörlüklere başvurup sınav başvuru işlemlerini yapmaları daha iyi olacaktır. Bununla birlikte PTT şubeleri ise adayların kişisel başvuru noktaları olarak belirlenmiştir.

Sınava girecek adayların başvuru için işlemlerini yapmalarının ardından, bu tarihler içerisinde sınav ücretini de yatırmaları gerekmektedir. Bu şekilde başvurular tamamlanmış olacaktır. Adayların 2017 DUS Kılavuzunda yer alan bilgileri dikkatle incelemesi önerilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim