Aöf Adalet, Ata Aöf, Auzef, Hukuk Fakülteleri, Zabıt Katipliği, İcra Müdürlüğü, Ceza İnfaz Koruma Memurluğu Hakkında Güncel Bilgiler.

2017 KPSS Başvuruları Ne Zaman Başlıyor ?

0 54

2017 KPSS Başvuruları Ne Zaman Başlıyor ?

Birçok adayın merakla beklediği 2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) tüm tarihleri ile belli oldu. Lisans düzeyinde KPSS, 21 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak. Sonuç açıklama tarihi ise 16 Haziran 2017 olarak belirlendi. KPSS Lisans Alan Bilgisi 28 Mayıs 2017’de lup 16 Haziran 2017 tarihinde açıklanacak. KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi ise 16 Temmuz 2017 tarihinde yapılıp sonuçların 4 Ağustos’ta bildirileceği açıklandı. Tüm sınavların başvuru tarihi ortak olup 14-27 Mart arası başvurular alınacak.

2017 Kpss Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

KPSS başvuruları için yapılması gerekenler sırasıyla girilecek oturum sayısını belirlemek, sınav ücretini yatırmak ve ardından başvuruyu yaparak işlemleri tamamlamak şeklinde. Bu oturumlar içerisinde A Grubu Alımı, B Grubu Alımı, Öğretmen Alımı, Din Hizmetleri Alımı, Polisliğe Giriş bulunmaktadır.

2017 Kpss Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Oturum sayısını belirledikten sonra anlaşmalı bankalara sınav ücretini yatırmanız gerekmektedir. Sınav başına 55 TL’lik ücreti yatırdıktan sonra sisteme girip başvurunun tamamlanması için Aday Başvuru Formu doldurulmalıdır. Bu başvuru üç şekilde yapılabilmektedir. Başvuru merkezinden yapılan başvurular, internet üzerinden online yapılan başvurular ve posta yoluyla yapılan başvurular.

Önemli olan nokta başvuru yapacağınız sırada ÖSYM’de bulunan fotoğrafınızın 30 ay içerisinde çekilmiş bir fotoğraf olması gerekmektedir. Eğer 30 aydan aşkın bir süre içinde çekilmiş bir fotoğraf varsa başvuru merkezlerinden yapacağınız başvuru sırasında fotoğrafınızı yenileyebilirsiniz. 30 ay içerisinde çekilmiş bir fotoğrafınız varsa başvurunuzu online olarak internetten bireysel bir şekilde halledebilirsiniz.

Şayet ağır bir hastalık, tutukluluk veya hükümlülük vs. gibi bir durumunuz olması halinde posta yolu ile sınav başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru esnasında Aday Başvuru Formu’nu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bunun dışında başvuruyu yaparken yanınızda nüfus cüzdanı veya pasaportunuz olmalıdır.

 

2017 KPSS Lisans Konuları ve Soru Dağılımı

 

Bu yazının tüm hakları Adaletciler.Net’e aittir. “www.adaletciler.net” biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir.

Adaletciler.Net

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim