Aöf Adalet, Ata Aöf, Auzef, Hukuk Fakülteleri, Zabıt Katipliği, İcra Müdürlüğü, Ceza İnfaz Koruma Memurluğu Hakkında Güncel Bilgiler.

2017 YDS Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

0 41

Doçentlik, doktora veya yüksel lisans gibi eğitimlerine başlamak isteyenlerin beklediği Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı’nın başvuru tarihleri ÖSYM tarafından belirlendi. 2017 İlkbahar Dönemi Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı 2 Nisan tarihinde yapılacaktır. Sınav başvuruları 8-16 Şubat tarihleri arasında alınacaktır.

Sınav başvuruları için yapılması gerekenler Aday Başvuru Formu’nu doldurmak ve başvuru tarihleri içerisinde anlaşmalı bankalara sınav ücretini yatırmış olmaktır. Bu işlemleri tamamladığınız takdirde başvurunuz tamamlanmış olur.

İlkbahar ve sonbahar olmak üzere iki dönem şeklinde yapılan YDS’nin sonbahar için başvuruları ise 26 Temmuz-3 Ağustos 2017 tarihleri arasında olacaktır. Sonbahar dönemi YDS, 17 Eylül 2017 de yapılacaktır. Sonuçların açıklanma tarihi ise 5 Eylül olarak verilmiştir.

YDS İlkbahar Dönemi Sınavı, Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish Dili), Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca (Dutch Dili), İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca (Ukraince) ve Yunanca dillerinden, Sonbahar Dönemi Sınavı ise sadece Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinden yapılacaktır. Sınav saati 09.30 olarak belirlenmiştir ve toplamda 150 dakika sürecektir.

 

Bu yazının tüm hakları Adaletciler.Net’e aittir. “www.adaletciler.net” biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir.

 

2017 YDS Soru Dağılımı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim