Aöf Adalet, Ata Aöf, Auzef, Hukuk Fakülteleri, Zabıt Katipliği, İcra Müdürlüğü, Ceza İnfaz Koruma Memurluğu Hakkında Güncel Bilgiler.

2017 YDS Soru Dağılımı

0 134

2017 YDS Konuları ve Soru Dağılımı

2017 YDS Başvuruları Ne Zaman ?

Tercih ettikleri yabancı diller için yeterlilik belgesi almak isteyen adayların katıldığı Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), 2017 Eğitim Öğretim Yılı’nda da iki dönem halinde yapılacak. İlkbahar dönemi sınavı 2 Nisan 2017 tarihinde gerçekleşecekken, sınav için yapılacak başvurular 8 Şubat – 16 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılabilecek. Bu süre içerisinde başvurularını yapmayan adaylar İlkbahar dönemi sınavına girme haklarını kaybedecekler.

2017 YDS Hangi Dillerde Olacak ?

YDS’nin İlkbahar döneminde gerçekleşecek olan sınavına Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca, Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Datça, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca ve Yunanca dilleri için yeterlilik sertifikası almak isteyen adaylar başvurabilecek.

Çeşitli konulardaki toplam 80 soruyu 150 dakikalık zaman diliminde çözmesi beklenen adaylar, aldıkları puana göre çeşitli seviyelere bölünecek. 50’nin üstündeki her 10 puanlık dilim bir seviyeyi temsil ederken, en düşük seviye E seviyesi en yüksek seviye ise a seviyesi olacak. Seviyelerin puanlara göre bölünme durumu ise şöyle:

 

90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,

80 – 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,

70 – 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,

60 – 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,

50 – 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi

 

Sınava girecek öğrenciler her dil için aynı kategorilerdeki soruları yanıtlayacaklar. Sorular sadece dillere göre farklılık gösterecek. Örneğin paragrafın anlamını bozan cümle sorusu, her dildeki sınavda o dile göre sorulacak.

Sınav kategorileri ve ortalama soru sayıları ise şu şekilde oluşuyor:

Kelime Bilgisi 6

Dil bilgisi 10

Close Test 10

Cümle Tamamlama 10

Diller Arası Çeviri 6

Okuma Parçası Yorumlama 20

Verilen Diyaloglardaki Boşlukları Tamamlama 5

Anlamca En Yakın Cümleyi Bulma 4

Paragraf Tamamlama 4

Anlam Bütünlüğünü Bozan Cümle 5

 

Bu yazının tüm hakları Adaletciler.Net’e aittir. “www.adaletciler.net” biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir.

 

2017 YDS Puan Hesaplaması Nasıl Yapılacak?

2017 YDS İlkbahar Başvuru Ücreti Ne Kadar?

 

Adaletciler.Net

Content Protection by DMCA.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et Daha fazla oku

Content Protection by DMCA.com