Aöf Adalet, Ata Aöf, Auzef, Hukuk Fakülteleri, Zabıt Katipliği, İcra Müdürlüğü, Ceza İnfaz Koruma Memurluğu Hakkında Güncel Bilgiler.

2017 Yılı Zabit Katibi Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı

0 421

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından 17 Ağustos 2017 tarihinde sözleşmeli zabit katibi alımı kapsamında sınav sonuçları açıklandı. İstanbul Adliyesi için 70 sözleşmeli katip alımı, Ankara Adliyesi için 104 katip alımı kapsamında uygulama sınavına girecek adaylara aşağıdaki listelerden ulaşabilirsiniz.

Klavye tercihi duyurusu!

Adaylara Q veya F klavye verileceği ve adayların getirecekleri klavyelerin kabul edilmeyeceği belirtildi. Ayrıca İstanbul Adliyesi alımı katip alımı için klavye tercihi yapmayanların 28 Eylül’e kadar duyuru metninde yer alan telefona bilgi vermeleri gerekiyor. İstanbul Adliyesi için klavye markası olarak A4 Tech KM720 verildi.

Uygulama sınavları ne zaman yapılacak?

30 Eylül 2017 itibarıyla sınava katılacak adayların listede isimleri yazılı olanlar sınav giriş belgelerini Adalet Komisyonlarından bir gün önce alabilecekleri belirtildi. Aşağıda yer alan İstanbul ve Ankara Adliyesi sınav sonuçlarına ve bilgilerine ulaşabilirsiniz. Diğer komisyonlar için ilgili şehrin internet sitesinden kontrol edilmesi gerekiyor.

Zabit katibi uygulama sınavı nasıl yapılacak?

Yayımlanan zabit katipliği uygulama metinlerinden kura sonucu belirlenen metinden üç dakika içerisinde 90 kelime yazılması gerekiyor. zabit katibi alımı uygulama sınavları sonrasında 3 dakikada yanlışsız 90 kelime yazamayanlar sözlü sınava kabul edilmeyecekleri açıklandı.

 

zabit katibi uygulama sınavında 3 dakikada 90 kelime yazımı nasıl belirlenecek?

 

Adayların uygulama sınavında yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazmadıkları tespit edilirken; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir.

Uygulama sınavı sırasında verilen metindeki imlâ işaretlerine (büyük ve küçük harf, virgül, nokta, kesme, inceltme, tırnak işaretleri gibi işaretlere) dikkat edilmeyecektir.

 

İstanbul Adliyesi zabit katibi alımı sonuçları ve duyurular şekildedir:

İstanbul Adliyesi duyurusu için TIKLAYINIZ.

Sözleşmeli Zabıt Katipliği Uygulama Sınavına Katılmaya Hak Kazananlara İlişkin Listesi için TIKLAYINIZ.

Başvurusu Reddedilenlere İlişkin Liste için TIKLAYINIZ

Ankara Adliyesi zabit katibi alımı sonuçları ve duyurular şu şekildedir:

Sözleşmeli Zabıt Katipliği (EK-1) Uygulama Sınavına Girmeye Hak Kazanan Adayların Listesi için TIKLAYINIZ.

Sözleşmeli Zabıt Katipliği (EK-2) Ret Listesi (Kpss Puan Sıralaması nedeni ile) için TIKLAYINIZ

Sözleşmeli Zabıt Katipliği (Ek-3) Ret Listesi (Başvuru şartını taşımayan Adaylara ait liste) için TIKLAYINIZ.

 

 

Adaletciler.Net

 

Content Protection by DMCA.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et Daha fazla oku

Content Protection by DMCA.com