Aöf Adalet, Ata Aöf, Auzef, Hukuk Fakülteleri, Zabıt Katipliği, İcra Müdürlüğü, Ceza İnfaz Koruma Memurluğu Hakkında Güncel Bilgiler.

2018 YKS Coğrafya 2 Konuları ve Soru Dağılımı ÖSYM-YÖK

2018 YKS Coğrafya 2 Konuları, 2018 YKS Coğrafya 2 Soruları, Coğrafya 2 Konuları, Ösym, YÖK, Üniversite Sınavları Coğrafya 2 Konuları

0 20

2018 YKS Coğrafya 2 Konuları ve Soru Dağılımı

YKS sınavının ikinci oturumunda Coğrafya-2’den 11 soru gelmektedir. Adaylar merakla bekledikleri sorular ile 2018 Haziranı itibari ile karşılaştılar. MEB tarafından yayınlanan müfredat da incelenirse konuların detaylarına ulaşılabilir. Öğrencilerin genel olarak yaşadıkları ülke ve doğa konusunda bilinçli çalışmaya yönlendiren bu konularda bol bol soru çözülerek pratiklik kazanılabilir. Eşit ağırlık bölümü okuyan öğrenciler ve diğer bölümlerde okuyup şanslarını bu alanda da denemek isteyen öğrenciler için esastır.

. Doğal Sistemler

. Beşeri Sistemler

. Mekansal Sentez Türkiye

. Küresel Ortam: Bölgeler ve Ülkeler

. Çevre ve Toplum

. Ekonomik Faaliyetler

YKS Coğrafya 2 çalışmak için Milli Eğitim Bakanlığı’ nın Coğrafya kitabı başta olmak üzere pek çok kaynaktan yararlanılabilir. Öğrenciler 40 Sosyal Bilimler testinden 11 tane Coğrafya sorusunu garanti ederek başarılarını ciddi ölçüde artırabilirler. Yeni sistem sayesinde öğrenciler sınav esnasında kafa karışıklığı yaşamadan ve zorlanmadan soruları çözebiliyorlar.

TYT’ de yani birinci oturumda da karşımıza çıkan Coğrafya dersini anlamanın en güzel yolu Coğrafya’ nın hayatımızın içinde olduğunu bilmek ve öğrenilen kavramları gündelik hayatla bağdaştırmak gerekir. Bu noktada Coğrafya soruları başarımızı artırmada kendiliğinden bir katkı sağlar. Hem genel kültürü gelişmiş bireyler olmak açısından hem de yaşamı sadece formüllerle, terimlerle ifade eden robotlaşmış insanlar olmamamız açısından Coğrafya öğrenilmesi gereken temel bir bilgidir. İstedikleri üniversitelere yerleşmek isteyen özellikle eşit ağırlık bölümü öğrencileri açısından Coğrafya çok önemlidir.

En çok çıkanın doğal ve beşeri sistemler konusu olduğu bilinse de aslında Coğrafya 2’de verilen konular dağıtık bir biçimde çıkar. Unutmamak gereken husus şudur ki: ikinci oturumda başarı sağlamak için yalnızca Edebiyat- Sosyal Bilimler içerisinde yer alan altı adet Coğrafya- 1 sorusunu çözmek yetmez. Aynı zamanda on bir adet, Sosyal Bilimler 2’ de yer alan Coğrafya 2 soruları da çözülmelidir. Çünkü bu alan daha çok bilgi birikimi gerektirdiğinden çoğu öğrencinin elendiği kısımdır. Yorum bilgisiyle ancak belli bir seviyeye gelebilir. Lise üç ve lise dört konularının ağırlık verildiği Coğrafya 2, dünyada hüküm sağlayan bütün devletlerdeki temel bir derstir.

Content Protection by DMCA.com
80%
Çok İyi
  • Design

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et Daha fazla oku

Content Protection by DMCA.com