Aöf Adalet, Ata Aöf, Auzef, Hukuk Fakülteleri, Zabıt Katipliği, İcra Müdürlüğü, Ceza İnfaz Koruma Memurluğu Hakkında Güncel Bilgiler.

2018 YKS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Konuları ve Soru Dağılımı ÖSYM-YÖK

2018 YKS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Konuları, 2018 YKS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soruları, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Konuları, Ösym, YÖK, Üniversite Sınavları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Konuları

0 35

2018 YKS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Konuları ve Soru Dağılımı

Bu yazımızda YKS Din konu dağılımlarını sizler için en sade haliyle derledik. 2018 YKS Din için öğrencilere toplamda 11 soru soruldu. Soruların ilk beşi birinci oturumda sosyal bilimler testi içerisinde ayrılmıştı. Soruların kalan altısı ise ikinci oturumda sosyal bilimler testinin içinde yer alıyordu. Ağırlık olarak geçtiğimiz yıllara göre oldukça önemli bir noktada olan Din Kültürü, pek çok öğrenci için faydalı oldu. Bu yüzden bu dersin konularının neler olduğunu bilmek pek çok öğrencinin işini kolaylaştıracaktır. Aşağıda bu derse ait konu dağılımlarını görebilirsiniz.

2018 YKS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Konu Dağılımları

Kur’an-ı Kerim’in anlaşılması ve Kavranması

İnsan ve Din

İslam ve İbadetler

İslam Düşüncesinde Yorumlar, Mezhepler

Hz Muhammed’ in Hayatı, Örnekliği ve Onu Anlama

İslam ve Bilim, Estetik, Barış

Yaşayan Dinler ve Benzer Özellikleri

Geçtiğimiz günlerde Haziran ayında yapılan sınavın ilk ayağı olan birinci oturum bir cumartesi günü gerçekleşti. İkinci oturumun da aynı gün, öğleden sonra olması ile veliler de öğrencilerle birlikte rahata kavuştu. Hem hayatlarının her alanında etkili olan bir kazanım elde edip, hem de sınavda bundan sorumlu olmak bakıldığı zaman din kültürü ve ahlak bilgisi dersi için çok şey ifade edildiğini gösteriyor. Bu bağlamda dört lise yılı boyunca görülen dersler etkili oluyor.

Birinci oturumda sorulan din kültürü ve ahlak bilgisi soruları aslında her düzey öğrencinin ve her bölümde okuyan öğrencinin çözebileceği düzeyde genel sorulardı. İkinci oturumda sorulan sorular daha çok lise üç ve lise dört sınıflarında öğrencilerin işlediği bilgi ağırlıklı konulardı. Yine de bu ders her sene ortak verildiğinden eşit ağırlık alanında da puan türü hesaplansın isteyen herkes soruları çözebilirdi.

YKS’ de çıkan Din Kültürü Ahlak Bilgisi sorularını çözmek için Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı kitap başta olmak üzere pek çok farklı kaynaktan yararlanabilirsiniz. Piyasadaki denemeler ile soru başına düşen süreyi test edebilirsiniz. Bunun yanı sıra din konusunun durağan değil canlı bir konu olduğu unutulmamalı ve gündelik yaşamla bağlantı kurularak akılda kalıcılığı artırılmalıdır.

Content Protection by DMCA.com
80%
Çok İyi
  • Design

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et Daha fazla oku

Content Protection by DMCA.com