Aöf Adalet, Ata Aöf, Auzef, Hukuk Fakülteleri, Zabıt Katipliği, İcra Müdürlüğü, Ceza İnfaz Koruma Memurluğu Hakkında Güncel Bilgiler.

2018 YKS Felsefe Konuları ve Soru Dağılımı ÖSYM-YÖK

2018 YKS Felsefe Konuları, 2018 YKS Felsefe Soruları, Felsefe Konuları, Ösym, YÖK, Üniversite Sınavları Felsefe Konuları

0 34

2018 YKS Felsefe Konuları ve Soru Dağılımı

2018 YKS dört konuya ayrılan Felsefe grubu soruları için birinci oturumda beş, ikinci oturumda on iki olmak üzere toplamda on yedi soru sorulmuştur. Haziran ayında öğrenciler büyük bir heyecan içinde üniversite sınavına geçiş aşamasındaki bu zorlu süreci atlatmada felsefe ciddi ölçüde pay edinmiştir. Sosyal Bilimler testi içerisinde yer alan TYT Felsefe grubu soruları genel olarak lise eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler için oldukça avantaj getiren konular arasındadır. Eşit ağırlıkbölümlerinde ve sözel bölümlerde okuyan öğrenciler için tercih edecekleri mesleklerde bu soruları cevaplamak çok önemlidir. Biz de bu yazımızda çok merak edilen Felsefe, Mantık, Psikoloji derslerine ait konuları derlediğimiz bir yazı hazırladık.

2018 YKS Felsefe Konu Dağılımları

Felsefe Konuları

Felsefenin Alanı

Bilgi Felsefesi

Bilim Felsefesi

Ahlak Felsefesi

Siyaset Felsefesi

Sanat Felsefesi

Din Felsefesi

 

Mantık Konuları

Mantığa Giriş

Klasik Mantık

Mantık ve Dil

Sembolik Mantık

 

Psikoloji Konuları

Psikoloji Bilimini Tanıyalım

Psikolojinin Temel Süreçleri

Öğrenme Bellek Düşünme

Ruh Sağlığının Temelleri

 

Sosyoloji Konuları

Sosyolojiye Giriş

Birey ve Toplum

Toplumsal Yapı

Toplumsal Değişme ve Gelişme

Toplumsal Kültür

Toplumsal Kurumlar

2018 YKS Felsefe soruları özellikle ikinci grup için, sosyal bilimlerde okumak isteyen bir öğrenci için çok önemlidir. Mantık ve psikoloji gibi alanları içine dahil eden Felsefe grubu bilgi kadar anlam sorularına da ağırlık verir. Pek çok felsefe öğretmeninin üstünde durduğu konu olarak felsefe bize filozof isimlerini ya da onların görüşlerini direkt ezberlemekten çok düşünmeyi öğretmede farklı bakış açıları sunmada gereklidir. Bu yüzden çoğu insan felsefe sorularını güç bulsa da aslında felsefe anlam sorularında cevap sorunun kendi içindedir. Sadece iyi okumak ve görmek gerekir.

YKS Felsefe konuları üstünde hakim olmak için Milli Eğitim Bakanlığı’ nın yayınladığı kitap dahil pek çok kaynaktan yardım alabilirsiniz. Sık sık beyin jimnastiği sağlayan okumalar ve örnek testler ile siz de sosyal bilimlerde dolayısıyla eşit ağırlık puanı ile öğrenci alımı yapan bölümleri kazanmada başarı sağlayabilirsiniz.

 

Content Protection by DMCA.com
80%
Çok İyi
  • Design

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et Daha fazla oku

Content Protection by DMCA.com