Aöf Adalet, Ata Aöf, Auzef, Hukuk Fakülteleri, Zabıt Katipliği, İcra Müdürlüğü, Ceza İnfaz Koruma Memurluğu Hakkında Güncel Bilgiler.

2018 YKS Kimya Konuları ve Soru Dağılımı ÖSYM-YÖK

2018 YKS Kimya Konuları, 2018 YKS Kimya Soruları, Kimya Konuları, Ösym, YÖK, Üniversite Sınavları Kimya Konuları

0 25

2018 YKS Kimya Konuları ve Soru Dağılımı

2018 YKS Kimya sayısal bölüm tercih eden öğrenciler için geçtiğimiz aylarda büyük bir önem kazandı. Hem birinci oturumda (Temel Yeterlilik Sınavı) hem de ikinci oturumda öğrenciler Fen Bilimleri Testi içinde yer alan Kimya bölümü testini çözdüler.

Birinci oturumda 7, ikinci oturumda 13 olmak üzere toplam 20 tane soru soruldu. Bu sorular içerisinde hem tüm öğrencilerin yapabildiği sorular hem de sayısal bölüm tercih etmiş öğrencilerin ağırlıklı olarak yapabildiği sorular bulunmaktaydı. Birinci oturumda daha çok lise bir ve lise iki, ikinci oturumda ise lise üç ve lise dört ağırlıklı olarak sorulmaktaydı.

Üniversite eğitimini fen ya da matematik gerektiren bir alanda okumak isteyen her genç için Kimya hakim olunması gereken bir alandır. Bu yüzden konu ve soru dağılımlarını bilmek çok önem arz eder. Bu yazımızda da sizin için YKS Kimya konu ve soru dağılımını derledik.

2018 YKS Kimya Soruları

Modern Atom Teorisi

Kimyasal Hesaplamalar

Gazlar

Sıvı Çözeltiler

Kimya ve Enerji

Tepkimelerde Hız

Kimyasal Denge

Sıvı Çözeltilerde Denge

Kimya ve Elektrik

Karbon Kimyasına Giriş

Organik Bileşikler

Hayatımızdaki Kimya

Kimya, artık matematik kadar önemli bir alandır. Türkiye ortalamalarına bakıldığında fen dersleri içerisinde kimya en çok yapılan sorulara sahiptir. Öğrenciler için hayatın içinden olması anlama ve yoruma dayalı soruların ağır ezber sorulara göre daha çok puan getirmesi ve Türk gençlerinin pratik zekâlı olması bunun için en temel sebep sayılabilir.

YKS Kimya sınavında başarılı olmak için başta Milli Eğitim Bakanlığı’ nın yayınladığı kitap olmak üzere pek çok farklı kaynak kullanılabilir. Öğrenciler test çözme alışkanlığı kazanarak sınav esnasında soru başına düşen süreyi rahatlıkla ayarlayabilir. Kimya hayatımızın içinde bir alandır. Kimya öğrenmek isteyen her insan pratik düşünmeyi öğrenmelidir. Dersler içerisinde görülen konular dışarıdaki hayatlarının da bir parçası haline gelen öğrenciler Kimya’ da da tüm fen alanlarında olduğu gibi başarıyı yakalayabilir. Kimya fen dersleri içerisinde Biyoloji’ den çok Fizik’ ten az soru sayısına sahiptir. Yani fen bilimlerinde başarılı olmak için Kimya çözmek şarttır.

Content Protection by DMCA.com
80%
Çok İyi
  • Design

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et Daha fazla oku

Content Protection by DMCA.com