Aöf Adalet, Ata Aöf, Auzef, Hukuk Fakülteleri, Zabıt Katipliği, İcra Müdürlüğü, Ceza İnfaz Koruma Memurluğu Hakkında Güncel Bilgiler.

2018 YKS Matematik Konuları Ve Soru Dağılımı ÖSYM-YÖK

2018 YKS Matematik Konuları, 2018 YKS Matematik Soruları, Matematik Konuları, Ösym, YÖK, Üniversite Sınavları Matematik Konuları

0 43

2018 YKS Matematik Konuları Ve Soru Dağılımı

2018 YKS Matematik diğer tüm sınavlarda olduğu gibi hem sayısal hem de eşit ağırlık bölümünde okuyan öğrenciler için büyük bir rol oynadı. Haziran ayında öğrencilerin hem birinci hem de ikinci oturumda çözdükleri YKS matematik sorularının konu dağılımları sizler için bu yazıda derlendi. Birinci oturumda kırk, ikinci oturumda 40 olmak üzere toplamda 80 matematik sorusu sorulmuştur. İçerisinde Geometri konuları da olan matematik bölümü sorularına ayrılmış YKS Geometri konuları yazısını da sitemizde bulabileceksiniz.

YKS Matematik Konu Dağılımları

Sayılar

Sayı Basamakları

Bölünebilme

OBEB – OKEK

Rasyonel Sayılar

Basit Eşitsizlikler

Mutlak Değer

Üslü Sayılar

Köklü Sayılar

Çarpanlara Ayırma

Oran Orantı

Denklem Çözme

Kümeler

Fonksiyonlar

Permütasyon

Kombinasyon

Binom

Olasılık

İstatistik

İkinci Dereceden Denklemler

Karmaşık Sayılar

Parabol

Polinomlar

Mantık

Modüler Aritmetik

Eşitsizlikler

Logaritma

Diziler

Seriler

Limit ve Süreklilik

Türev

İntegral

Matematik hayatımızın her alanına yayılmış bir sistemler bütünüdür. Yani matematiği testlerde olduğu kadar hayatımızda da kullanırız. Bu sebeple birinci oturum YKS içerisinde yani Temel Yeterlilik Sınavı’ nda hangi alandan olursa olsun her lise öğrencisinin cevaplayabileceği yirmi beş soru vardır. Bu sorular pratik zekanın okuma ve hesaplama ile birleşen noktasında buluşup öğrencilerin özellikle sayısal bölüm okuyacak olanları için ciddi anlamda fark yaratır. Diğer alanlarda ise rekabeti ciddi anlamda aza indirmeyi sağlar.

YKS Matematik ikinci oturum içerisinde daha çok bilgi birikimi isteyen soruları barındırır. Bu alan, sayısal alanda puan hesaplamalarının yapılmasını isteyen pek çok sözel ve yabancı dil öğrencisi için de geçerlidir. Matematikte her konunun diğeriyle az çok ilgisi vardır. Bu yüzden Matematik 2’ de başarılı olmak isteyen bir insanın Matematik 1’ de yetkin olması gerekir. YKS Matematik çözmek için önce Milli Eğitim Bakanlığı Matematik kitaplarından daha sonra diğer kaynaklardan yararlanılmalıdır. Zamanla kazanılacak olan matematik yetisi başarı kapılarını aralamada katkı sağlar.

YKS Matematik önceki senelerdeki YGS ve LYS sistemine göre oldukça rahatlatılmıştır. Bazı kaldırılan konular: karmaşık sayıların kutupsal gösterimi, limitte bazı belirsizlikler, ters trigonometrik fonksiyonların integrali şeklinde verilmiştir.

Content Protection by DMCA.com
80%
Çok İyi
  • Design

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et Daha fazla oku

Content Protection by DMCA.com