Aöf Adalet, Ata Aöf, Auzef, Hukuk Fakülteleri, Zabıt Katipliği, İcra Müdürlüğü, Ceza İnfaz Koruma Memurluğu Hakkında Güncel Bilgiler.

2018 YKS Yabancı Dil Konuları Ve Soru Dağılımı ÖSYM-YÖK

2018 YKS Yabancı Dil Konuları, 2018 YKS Yabancı Dil Soruları, Yabancı Dil Konuları, Ösym, YÖK, Üniversite Sınavları Yabancı Dil Konuları

0 34

2018 YKS Yabancı Dil Konuları Ve Soru Dağılımı

YKS üçüncü oturumda gerçekleşen Yabancı dil sınavı geçtiğimiz günlerde Haziran ayında birinci ve ikinci oturumun ertesi olan bir pazar gününde gerçekleşti. Toplamda 80 soru sorulan sınavda süre 90 dakikaydı. ÖSYM bu yıl Rusça ve Arapça’ yı da yabancı dil olarak ekleyerek beş farklı dil türünden öğrencilere sınav yöneltti. Yani eskiden yalnızca İngilizce, Almanca ve Fransızca olan sınavda seçenekler daha da arttı. Paragraflar ve anlam bilgisinin ağırlıklı olduğu sınavda en çok tercih edilen dil olarak İngilizce’ yi esas alarak Yabancı Dil Sınavı konu ve soru dağılımlarını en sade haliyle sizin için derledik.

2018 YKS Yabancı Dil Konu ve Dağılımları (İngilizce)

 

Zamanlar (Dil Bilgisi – 4 soru)

Preposition (Dil Bilgisi – 2 soru)

Conjunction (Dil Bilgisi – 3 soru)

Quantifiers (Dil bilgisi – 1 soru)

Close Test (5 soru)

Cümleyi Tamamlama (8 soru)

İngilizce Cümlelerin Türkçe Karşılığını Bulma (6 soru)

Türkçe Cümlelerin İngilizce Karşılığını Bulma (6 soru)

Paragraf (15 soru)

Anlamca Yakın Cümleyi Bulma (5 soru)

Paragrafta Anlam Bütünlüğü Sağlayacak Cümleyi Bulma(5 soru)

Verilen Durumda Söylenecek İfadeyi Bulma (5 soru)

Diyalog Tamamlama (5 soru)

Anlam Bütünlüğünü Bozan Cümleyi Bulma (5 soru)

Yabancı dil öğrenimindeki en büyük hatalardan biri ağır gramer konularına takılıp anlam ögelerinden uzaklaşmaktır. Oysa tıpkı Türkçe’ deki gibi ÖSYM öğrencilerden ağırlık olarak anlama kabiliyeti istemektedir. Üçüncü oturum olarak farklı bir günde verilmesi sebebiyle midir, sayısal ve eşit ağırlık öğrencilere göre sayılarının az olması sebebiyle midir bilinmez, çoğu kaynakta YKS Yabancı Dil konu ve soru dağılımlarına pek yer verilmiyor. Ama biz “dilci” olarak adlandırılan Yabancı Dil bölümü okuyan öğrencileri de düşündük.

Temel olarak yabancı dil sınavında başarı yakalamak isteyen öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı’ nın yayınladığı kitaplar başta olmak üzere piyasadaki birçok kaynaktan faydalanabilirler. Deneme sınavları çözerek, konu ve soru başına düşen süre dengesini de rahatça ayarlayabilirler. Hem göz hem de kulak aşinalığı gerektiren yabancı dil sınavlarında ancak bu şekilde başarı sağlarlar.

Content Protection by DMCA.com
80%
Çok İyi
  • Design

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et Daha fazla oku

Content Protection by DMCA.com