ABD’DE ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÖF SEÇME SINAVLARI

0 44

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinin (AÖF) planladığı AÖF ABD Bürosu’nun açılışının ardından Amerika’da yapılacak olan seçme sınavı tarihleri belli oldu.

Yalnızca lise mezunlarının katılabileceği bu sınav 16 Ekim 2016 Pazar günü saat 14.00’te yapılacak ve sınav Amerika’nın Lanham, Houston, New York olmak üzere üç ayrı kentinde gerçekleşecektir. Sınava giriş yerlerini öğrenmek isteyen adaylar, usa.anadolu.edu.tr adresi üzerinden kayıt yaptırdıktan sonra öğrenebileceklerdir. 2017’de hayata geçmesi planlanan Açık Öğretim Sistemi Kuzey Amerika Programı; liseyi Türkiye veya Amerika’da bitirenlere, hem iş hem öğrenim hayatını birlikte götürmek isteyenlere, lisans veya ön lisansı bitirmiş ancak ikinci bir bölüm daha bitirmek isteyenlere ve Türkiye’de AÖF’e kayıtlı olduğu halde Amerika’ya gelmesi üzerine bırakmak zorunda kalanlara büyük avantaj sağlayacak.

Programın dönem ücreti 250 dolardır. Nakil yaptırmak isteyenlerin veya ikinci üniversite için başvuranların 20-30 Ekim tarihleri arasında usa.anadolu.edu.tr adresi üzerinden kayıtlarını yenileyebilecekleri duyuruldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim