Aöf Adalet, Ata Aöf, Auzef, Hukuk Fakülteleri, Zabıt Katipliği, İcra Müdürlüğü, Ceza İnfaz Koruma Memurluğu Hakkında Güncel Bilgiler.

Açıköğretim AÖF 2017-2018 Önlisans Laboratuvar Dersleri Uygulama Haftası Seçimi

Elektrik Enerjisi, Üretim, İletim ve Dağıtımı Önlisans Programı 2017-2018 Öğretim Yılı Laboratuvar Dersleri Uygulama Haftası Seçimi

0 940

Programda yer alan “Atölye Çalışması I”, “Atölye Çalışması II” ve “Devre Analizi Laboratuvarı” dersleri laboratuvar dersleri olup, bu derslerin uygulama haftası seçim işlemi, 05-09 Mart 2018 tarihlerinde http://aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonundan giriş yapılarak Kayıt Yenileme/Ders Ekleme  Uygulama Haftası Seçimi menüsünden yapılmaktadır.

Laboratuvar dersleri uygulama haftaları ve kontenjanları aşağıdaki şekildedir.

BAHAR AYLARI

(Her uygulama haftası 72 kişi ile sınırlıdır)

YAZ AYLARI

(Her uygulama haftası 130 kişi ile sınırlıdır)

1. Hafta         19-23 Mart

2. Hafta         02-06 Nisan

3. Hafta         07-11 Mayıs

4. Hafta        14-18 Mayıs

5. Hafta        18-22 Haziran

6. Hafta        25-29 Haziran

7. Hafta        02-06 Temmuz

8. Hafta        09-13 Temmuz

9. Hafta        16-20 Temmuz

10. Hafta      23-27 Temmuz

Uygulama Haftası Seçiminde Aşağıdaki Hususları Dikkate Alınız.

 • Laboratuvar dersleri zorunlu olup, herhangi bir muafiyet uygulaması yapılmamaktadır.
 • Dersler Eskişehir’de Anadolu Üniversitesinin ilgili laboratuvarlarında yüz yüze yürütülmektedir ve üç uygulama dersi toplam 5 günlük sürede tamamlanmaktadır.
 • 2017-2018 öğretim yılında yeni kayıt yaptıran öğrencilerin kayıt yenileme döneminde “kayıt yaptırdığı öğretim yılına ait yarıyılların tüm derslerini almak zorunda olması nedeniyle” ders seçimi yapmaksızın tüm laboratuvar dersleri üzerlerine atanmıştır.
  • O nedenle sadece yeni kayıt yaptıran öğrenciler 05-09 Mart 2018 tarihlerinde uygulama haftası seçimi yapmadıkları durumda; söz konusu laboratuvar dersleri üzerlerinden silinir ve bu öğretim yılı için derslere katılamazlar. Öğrenciler önümüzdeki yıllarda isterlerse tekrar bu dersleri ekleyerek katılım sağlayabilirler.
  • Hafta seçimi yapan yeni kayıt durumundaki öğrencilere ise laboratuvar dersleri ücreti fark borcu olarak yansıtılır.
 • 2017-2018 öğretim yılından önce kayıt yaptıran öğrenciler kayıt yenileme döneminde laboratuvar ders seçimi yaptıkları için 05-09 Mart 2018 tarihlerinde sadece uygulama haftası seçimi yapacaklardır.
  • Kayıt yenileme döneminde ders(ler)i seçen öğrenciler laboratuvar ders ücretlerini kayıt ücretleriyle beraber ödedikleri için uygulama haftası seçiminde bu öğrencilere herhangi bir ücret yansıtılmayacaktır.
  • Uygulama haftası seçmeyen ancak kayıt yenilemede ders seçimi yapan öğrenciler sistem tarafından otomatik olarak boş kontenjanlara yerleştirilecektir.
 • Uygulama haftası seçen veya sistem tarafından herhangi bir haftaya atanan ancak yüz yüze derslere katılamayan öğrenciler, %70 devam koşulunu yerine getirmemiş kabul edilerek DZ harf notu ile değerlendirilecektir. Bu durumda öğrenci, söz konusu ders(ler)i sonraki dönemlerde tekrar kayıt yaptırarak alabilir.

Uygulama hafta seçim tarihleri uzatılmayacaktır ve seçilen tarihlerde daha sonra bir değişiklik yapılmayacaktır.

 

8 Şubat 2018 tarihli “Elektrik Enerjisi, Üretim, İletim ve Dağıtımı Önlisans Programı 2017-2018 Öğretim Yılı Laboratuvar Dersleri Duyurusu”na erişmek için buraya tıklayın.

Content Protection by DMCA.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et Daha fazla oku

Content Protection by DMCA.com