Aöf Adalet, Ata Aöf, Auzef, Hukuk Fakülteleri, Zabıt Katipliği, İcra Müdürlüğü, Ceza İnfaz Koruma Memurluğu Hakkında Güncel Bilgiler.

Adalet Bakanlığı 15 Bin Personel Alacak

0 132

Adalet Bakanlığı 15 Bin Personel Alacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül,  15 bin personel alımı yapacaklarını açıkladı. Katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Gül, amaçlarının yargıya güveni artırmak ve yargının hızlanmasını sağlamak olduğunu ifade etti.

Yargıda hedef süre uygulamasına geçildiğini belirten Adalet bakanı gül, bu sistem sayesinde vatandaşların 1 Ocak’tan sonra davalarını sistemden takip edebileceklerini, dava açıldıktan sonra ne zaman sonuçlanacağını bileceklerini söyledi.

Personel alımı konusuna da değinen Bakan Abdulhamit Gül, 1000 adli hakim ve savcı için müracaatı aralık ayında alacaklarını, 100 idari yargı hakimi, 15 bin de personel alımı yapacaklarını açıkladı.

 

Content Protection by DMCA.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et Daha fazla oku

Content Protection by DMCA.com