Adalet Bakanlığı 2 Bin 250 Zabıt Katibi Alımı Başvuru Sonucu Oluşan Tüm KPSS Puanları

Adalet Bakanlığı 2 Bin 250 Zabıt Katibi Alımı Başvuru Sonucu Oluşan Tüm KPSS Puanları

Adalet Bakanlığı, Personel Genel Müdürlüğü sözleşmeli 2 bin 250 zabıt katibi memur alımı kapsamında Adana, Ankara, Bursa, Denizli, Erzurum, İstanbul, İstanbul Anadolu, Şanlıurfa adalet komisyonları tarafından listeler açıklandı. Aşağıdaki bağlantıda bulunan PDF dosyasından tüm illerin KPSS puanlarını ve adayları bulabilirsiniz.

2 bin 250 sözleşmeli personel alımı için 20 katı kadar aday açıklandı. Bu kapsamda en yüksek ve en düşük KPSS puanları 45 bin aday olarak açıklandı. Son sırada aynı puanda olan tüm adaylar çağrıldığından 45 binden fazla aday katılmış olabilecektir.

Zabıt katibi alımı uygulamalı sınav ve/veya sözlü sınava, lisans mezunları için 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2016) KPSSP3, önlisans mezunları için 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2016) KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2016 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2016) KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan alanlar başvuru yapmıştı.

Lise, önlisans ve lisans alanında en düşük puanlar baraj puanı olan 70 puana yaklaşırken çoğu komisyonda alımların KPSS puanları 90’ın altına inmedi! Kendi komisyonunuza bakarak KPSS puanlarına dair tüm detayları aşağıdaki PDF dosyasından indirebilirsiniz. Tüm komisyonların listeleri ve KPSS puanları için TIKLAYINIZ.

Kaynak: mymemur.com.tr

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?
  • YORUM
Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim