Aöf Adalet, Ata Aöf, Auzef, Hukuk Fakülteleri, Zabıt Katipliği, İcra Müdürlüğü, Ceza İnfaz Koruma Memurluğu Hakkında Güncel Bilgiler.

Adalet Bakanlığı Fazla Mesailerin Yeniden Düzenlenmesi Kabul Gördü

0 176

Adalet Bakanlığınca verilen fazla mesailerin herhangi bir kısıtlamaya meydan verilmeksizin tamamen ödenmesi ve her halükarda ödemelerdeki adaletsizliklerin giderilmesi hususunda Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülay SAMANCI ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi ile görüşme yapılmış, talep üzerine raporlarımız ibraz edilmiş, sendikamızca yapılan çalışmalarımız neticesinde Adalet Bakanlığınca fazla mesailerin ödeme usulleri hakkında yeniden düzenleme yapılacağı hususu 31 Mart 2017 tarihli haberimiz ile sizlere duyurulmuş idi.

Bugün Adalet Bakanlığı’nca tüm birimlere gönderilen yazı uyarınca bu düzenlemenin yapılarak, önceki toplu sözleşme ile konulan % 20 sınırı kaldırılmış olup, herhangi bir sınırlamaya tabi tutulmaksızın tüm personele eşit bir şekilde fazla mesai ödenmesine karar verilmiştir.

Ayrıca meydana gelen 15 Temmuz işgal girişimi sonrasında personellerimizin yoğun çalışmasının daha da arttığı, mesai mefhumu gözetmeksizin sabahlara kadar çalıştığı, bu birimlerde çalışan personellerin mağduriyetlerinin giderilmesinin gerektiği hususunda çalışmalar yapılmış, bu çalışmalar ilgili makam ve mercilere iletilmişti.  Yapılan işbu düzenleme ile Anayasal düzene karşı işlenen suçlara bakmakla yetkili ağır ceza mahkemelerinde görev yapan personel ile sulh ceza hakimliklerinde görev yapan personelin fazla çalışması halinde herhangi bir kritere tabi tutulmaksızın fazla çalışma ücretinin ödenmesine, yine belirlenen iş kriterlerinin gerçekleşmediği birimlerde, suçüstü nöbetleri nedeniyle fazla çalışma yapan personele fazla çalışma ücretinin ödenmesine  karar verilmiştir.

Her ne kadar sendikamızca meslektaşlarımız lehine bu düzenlemenin yapılması sağlanmış ise de, yıllık 300 saat sınırlamasının kaldırılması hususunda gereken çalışmalarımız ayıca devam edecektir.

 

http://adaletburosen.org.tr

Content Protection by DMCA.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et Daha fazla oku

Content Protection by DMCA.com