Anadolu Üniversitesi 2015-2016 e-Sertifika programlarına kayıtlar başladı

Anadolu Üniversitesi 2015-2016 e-Sertifika programlarına kayıtlar başladı

Kişisel gelişim ve kariyerini ilerletmek isteyen bireylere yönelik hazırlanan e-Sertifika programlarının 2015 Güz Dönemi kayıtları başladı.

Kayıtlar, 12 – 31 Ekim tarihleri arasında http://www.e-sertifika
.anadolu.edu.tr/basvuru.htm internet adresi üzerinden gerçekleştirilecek.
e-Sertifika programlarına kayıt olabilmek için en az lise mezunu olmak gerekiyor. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’ndan yeterli puanı alamayıp herhangi bir yükseköğretim kurumuna yerleştirilememiş adaylar, e-Sertifika programlarına başvurarak dilediği alanda öğrenim görme imkânı yakalayabiliyor. Herhangi bir meslekle uğraşırken farklı bir alanda öğrenime ihtiyaç duyan bireyler de e-Sertifika programlarına kayıt yaptırarak ilgi duydukları alanda öğrenim görme olanağı yakalamış oluyor.

Ayrıca KOBİ’lerde yapmakta olduğu işe ait bilgilerini güncellemek isteyen bireyler, e-Sertifika programlarından yararlanabiliyor. Bunların yanı sıra herhangi bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı olup farklı alanda kendini yetiştirmek isteyen bireylerin de ihtiyaçlarına cevap veren e-Sertifika programları, öğrencilere kendi alanlarının yanı sıra farklı bakış açıları kazandırmayı amaçlıyor.

2015 Güz Dönemi’nde, 25 farklı e-Sertifika programı ile Batı Avrupa’da yaşayan vatandaşlara yönelik 3 Batı Avrupa e-Sertifika programı sunuluyor. Programlar ve içerikleri hakkında ayrıntılı bilgiye http://www.esertifika.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Coğrafi Bilgi Sistemleri e-Sertifika Programları yenilendi

Anadolu Üniversitesi, daha önce coğrafi bilgi sistemlerine ilişkin sunulan iki programı revize ederek Coğrafi Bilgi Sistemleri ArcGIS, QGIS ve MapInfo yazılımlarını kapsayan üç yeni sertifika programı açtı. Coğrafi Bilgi Sistemleri e-Sertifika Programı, kamu ve özel kuruluşlara, karar verme sürecinde etkin olan coğrafi bilgi teknolojileri konusunda ve mekânsal veri yönetiminin temel ilkelerine, stratejilerine ve tekniklerine vakıf; analitik düşünme, sorun çözme ve karar verme yetenekleri ile donanmış elemanlar yetiştirmeyi amaçlıyor.

Bu programları tamamlayan katılımcılar, kamu ve özel sektördeki kurum ve kuruluşlarda, özellikle yerel yönetimlerin mekânsal veri üreten ve işleyen birimlerinde ve ülkemizde oluşturulmaya başlanan Coğrafi Bilgi Sistemleri birimlerinde çalışma olanağına sahip olabilirler.

Sınav Merkezleri

2015 Güz Dönemi e-Sertifika programlarının sınavları, Türkiye’de 81 ilde ve Almanya/Köln’de online olarak gerçekleştirilecek.

Böylece katılımcılar yaşadıkları ilden ayrılmadan, kayıt başvurusu sırasında tercih etmiş oldukları ilde yer alan sınav merkezinde e-Sertifika Programları sınavlarına katılabilecek.

 

Mehmet Ekrem Ceylan (Haber Merkezi)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ