Anadolu Üniversitesi Adalet Önlisans bölümü öğrencileri neden atanmıyor?

Anadolu Üniversitesi Adalet Önlisans bölümü öğrencileri neden atanmıyor?

Adalet önlisans bölümü adalet meslek yüksek okulları ile birlikte yoğun hukuk bilgisi ve deneyimi kazanmış elemanlar yetiştirme, adalet mekanizmasının hızlı ve etkin bir biçimde işleyebilmesi için duyulan teknik eleman gereksinimini karşılama çabası içindedir.

Bu konuda başarılı olmamız sadece bizim fiziki ve akademik olanaklarımızla mümkün değildir. Ayrıca iş, çalışma olanakları ile de onların motive edilmesi gerekir.Ama kasım 2011 ve haziran 2012 atamalarında adalet bölümünden çok az atama yapılmıştır.Adalet bölümü mezunu sayısı her geçen gün artmasına rağmen alımlarda çok ciddi düşüşler yaşanmaktadır.Adalet Bakanlığı’nın yaptığı açıktan atamalarda adalet bölümü mezunlarına öncelik verilmesine rağmen kayırmacılık yüzünden biz adalet bölümü mezunları açıkta kalıyoruz.Bu nedenle umudumuz sadece merkezi atamalara kalıyor.

Sizden ricam 19-28 Kasım 2012 tarihleri arasında olacak olan kpss atamalarında adalet bölümü mezunlarına biraz daha fazla kadro ayırmanız. Bu sayede adalet bölümü mezunları hakettiği değeri alacaktır diye düşünüyorum. Kpss nitelik kodu:3003 Adalet

Sümeyra KURT

Adalet Önlisans Mezunu

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ