Anadolu Üniversitesi e-Sertifika Programları 2016 Yaz Dönemi Kayıtları Başladı

0 28

Kişisel gelişim ve kariyerini ilerletmek isteyen bireylere yönelik hazırlanan e-Sertifika Programlarının 2016 Yaz Dönemi kayıtları başladı. Kayıtlar, 6-24 Haziran tarihleri arasında http://esertifika.anadolu.edu.tr internet adresinden gerçekleştirilebilecek. İlk kez 2007 yılı Bahar döneminde başlayan Anadolu Üniversitesi e-Sertifika Programları aracılığıyla yılda 3 dönem, sürekli eğitim verilmesi ve güncel akademik içerik sunulması amaçlanıyor. Her biri 3 ders içeren, eğitim ve öğretimin internet üzerinden, sınavların ise gözetim altında yapıldığı programlar, 3 aylık dönem içerisinde sunuluyor.

Bireylerin mevcut bilgilerini güncelleme, ilgi alanlarına göre farklı alanlarda eğitim alma olanağı sağlayan esnek bir yapıya sahip olan e-Sertifika Programları, personeli ya da hedef kitlesi coğrafi olarak farklı bölgelerde bulunan kurum ve kuruluşların hizmet içi eğitimlerini standart ve kaliteli olarak sağlamaları için fırsatlar oluşturuyor.

2016 yılı Yaz Döneminde eğitim, sekreterlik, coğrafi bilgi sistemleri, muhasebe, pazarlama, perakendecilik, yerel yönetimler gibi alanlarda 28 e-Sertifika Programı ile 3 Batı Avrupa e-Sertifika Programı bulunuyor. Programlar ve program içerikleri hakkında ayrıntılı bilgiye http://esertifika.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Anadolu Üniversitesi’nden yeni program müjdesi: “Sigorta Acente İşletmeciliği”

Anadolu Üniversitesi, geleceğin meslekleri arasında gösterilen sigortacılık sektörüne nitelikli işgücü bakımından katkı sağlayacak yepyeni bir program olan “Sigorta Acente İşletmeciliği” e-Sertifika Programını hazırladı. Bu program ile sigorta sektöründe yaratılan kariyer fırsatlarından yararlanmak isteyen kişilerin programlardan yararlanarak sürece katkıda bulunmaları amaçlanıyor. Programdan yararlanmak isteyen adaylar, 6-24 Haziran tarihleri arasında kayıt işlemlerini http://esertifika.anadolu.edu.tr internet adresinden gerçekleştirebilecekler.

Sınav merkezleri

2016 yılı Yaz Dönemi e-Sertifika Programlarının sınavları Türkiye’de 81 ilde ve Almanya/Köln’de online olarak gerçekleştirilecek. Böylece katılımcılar yaşadıkları ilden ayrılmadan, kayıt başvurusu sırasında tercih etmiş oldukları ilde yer alan sınav merkezinde e-Sertifika Programları sınavlarına katılabilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim