Anadolu Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri e-Sertifika Programına kayıtlar başladı

0 107

Anadolu Üniversitesi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş birliğiyle hazırlanan İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Hizmetleri e-Sertifika Programına katılarak başarılı olan işveren veya işveren vekilleri 10’dan az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini kendileri yürütebilecek. Bu yasal yükümlülük 1 Temmuz 2016 tarihinde başlıyor. Programa, 18 yaşını doldurmuş herkes başvurabilecek. Başvurular ise, 6-24 Haziran tarihleri arasında http://esertifika.anadolu.edu.tr internet adresinden yapılabilecek.

Hâli hazırda işveren veya işveren vekillerinin yanı sıra gelecekte bu konumda olabilecek kişiler de programa katılarak sertifika sahibi olabilecekler. Daha sonra belirtilen kapsamdaki işyerlerinde işveren veya işveren vekili olma durumlarında işe giriş ve periyodik muayeneler hariç olmak üzere  iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini kendileri yürütebilecekler.

Ders kitaplarının ve program sonunda verilecek olan tamamlama belgelerinin temin sürecinde ise Türkiye’nin 81 ilinde bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Büroları hizmet verecek. İSG Hizmetlerini üstlenmek isteyen ve sınavı kazanan işveren veya işveren vekilleri, İSG-KÂTİP veri tabanına internet üzerinden kayıtlarını yapmaları hâlinde  İSG hizmetlerini kendileri yürütebilecekler. İSG-KÂTİP veri tabanına nasıl kayıt yapılması gerektiğine ilişkin bilgiler isehttp://isgkatip.csgb.gov.tr adresinden paylaşılacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim