AÖF Başarılı Öğrencilerle Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi

AÖF Başarılı Öğrencilerle Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) tarafından düzenlenen “Başarılı Öğrencilerle Değerlendirme Toplantısı” 27 Nisan Pazartesi günü Açıköğretim Fakültesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya, Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Açıköğretim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel Güney de katıldı.

“Öğrenci görüşleri sayesinde sistemi geliştirme çalışmalarına büyük katkı sağlanabilir”

Toplantının amacını, 30 yıllık bir geçmişe sahip Açıköğretim Sistemiyle ilgili başarılı öğrencilerin görüşlerini almak olarak tanımlayan Prof. Dr. Yücel Güney böyle toplantılarla sisteme yönelik geliştirme çalışmalarına büyük katkı sunabileceklerinin altını çizdi. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Eskişehir Bürosu’na kayıtlı bulunan başarılı öğrencilerle yapılan toplantıda, Prof. Dr. Yücel Güney, “Sisteme yönelik fikirleriniz olduğunda sadece bu toplantıları beklemeniz gerekmiyor. Fikirlerinizi, eleştirilerinizi mail yoluyla her zaman bize iletebilirsiniz.” şeklinde konuştu.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde verilen hizmetin daha iyi olması adına çalıştıklarını vurgulayan Prof. Dr. Güney, öğrencilerin sınav sonunda kendilerini daha iyi değerlendirebilmesi için sınav puanlarının yanı sıra doğru-yanlış sayılarının da paylaşılacağını belirtti.

Toplantının devamında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin ders kitapları ele alındı. Fakülteye kayıtlı öğrencilerin birçoğunun meslekleri nedeniyle kitapların tamamını okuyacak vakti olmadığı, bu nedenle de sadece özet bölümlerinin okunduğu belirtildi. Zaman sıkıntısı nedeniyle sadece özet bölümlerin okunmasının yeterli gelmediğini belirten başarılı öğrenciler, özetlerin daha ayrıntılı yazılmasını talep etti.

Prof. Dr. Yücel Güney ise ders kitaplarıyla ilgili yaptığı açıklamada kitapların işlevselliği konusunda tüm öğrencilere anket yapılacağını belirterek konuyla ilgilendiklerini vurguladı.

Çağrı merkezi ve tanıtım filmi

Toplantı, Prof. Dr. Yücel Güney’in, öğrenci talep ve şikâyetlerini daha iyi anlamak adına çağrı merkezi kurulacağını bildirmesi ve Açıköğretim Sisteminin sağladığı faydaların herkes tarafından bilinmesi adına Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin farkı meslek gruplarından öğrencileriyle tanıtım filmi çekileceğini ifade etmesiyle son buldu.

 

Erdem Öztürk (Haber Merkezi)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ