AÖF öğrencilerle buluşmaya devam ediyor

AÖF öğrencilerle buluşmaya devam ediyor

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin düzenlediği “Başarılı Öğrencilerle Değerlendirme Toplantısı”, 28 Nisan Salı günü Açıköğretim Fakültesi Dekanlık Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya, Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Açıköğretim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel Güney, İşletme Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ergün Kaya ve Açıköğretim Fakültesi Grup Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Asuman Nurhan Şakar ve Açıköğretim Fakültesinin farklı bölümlerinden başarılı öğrenciler katıldı.

Prof. Dr. Yücel Güney, toplantının amacı hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Hem yaptığımız yeni çalışmalarla ilgili bilgilendirmeler yapmak hem de sizden öneriler, şikâyetler almak sebebiyle bu toplantıyı yapmak istedik. Bu toplantılar önümüzdeki dönemlerde de devam edecek. Sizlerin de önerileriyle Açıköğretim Sistemi’ni geliştireceğimize inanıyoruz.”

Açıköğretim Fakültesi olarak birçok yeniliğe imza atacaklarını söyleyen Prof. Dr. Güney, projelerini öğrencilerle paylaştı. Akreditasyon süreciyle ilgili bilgiler veren Prof. Dr. Güney, 28 tane 2 yıllık programın akredite edildiğini, mezun olacak öğrencilerin diplomasında yurtdışında da kullanabilecekleri bir ibare yer alacağını belirtti.

AÖF öğrencilerine Erasmus fırsatı

Yurt dışı öğrenci değişim programı olan Erasmus hakkında da bilgiler veren Prof. Dr. Yücel Güney, Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin de Erasmus Programı’ndan yararlanabilmesi için çalışmalar yapıldığını belirtti. Prof. Dr. Güney konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Açıköğretim Fakültesi öğrencilerini yakın zamanda açıklayacağımız bir projeyle Erasmus’a gönderebilecek duruma geleceğiz. Belirli koşulları sağlayan arkadaşlarımız, genelde çok başarılı öğrencilerimiz olacak. Onlar içinden seçtiklerimizi Erasmus Programları’na yollayacağız.”

Açıköğretim Fakültesi sınavları hakkında da projelerini dile getiren Prof. Dr. Güney, sınav giriş belgelerinin fotoğraflı hâle getirileceğini belirtti. 2016 yılı için uygulamayı istedikleri sınav sonuç sistemi hakkında açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Güney, “Sınav notlarınızı sadece not olarak değil, açıklamalı bir şekilde yollayacağız. Hangi ünitelerde yanlış yaptığınız, nerelerde doğru yaptığınızı görebileceksiniz.” dedi.

Sesli kitap konusunda yetersizlikler olduğunu belirten Prof. Dr. Güney, hem MP3 formatında hem de görme engelliler için Daisy formatında sesli kitaplar çıkartacaklarını dile getirdi.

Mobil uygulamalar ve İnternet’te yenilikler

Anadolu Mobil uygulamaları, e-Bülten ve e-Seminer hakkında açıklamalarda bulunan Açıköğretim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel Güney, “Açıköğretim Sistemi’ndeki haberler, gelişmeler, yeni öğrenme teknolojilerinin bulunduğu e-Bülten de mail adreslerinize gelecek. Önerilerinize açık bir web sitesi yapılacak. Herkes Açıköğretim ile ilgili eleştirilerini, önerilerini siteye yazabilecek. e-Seminer’lerde anlatılan sınav soruları ve dersleri iTunes ve Android Anadolu Mobil uygulamalarına gelecek. TRT Okul’daki videolarımız da Anadolu Mobil uygulamalarına gelecek. Öğrenme portalındaki ders videoları da Anadolu Mobil’e yüklenecek.” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Yücel Güney’in konuşmasının ardından öğrenciler; önerilerini, şikâyetlerini, sistemi geliştirmek için yapılması gerekenleri dile getirdi.

Etkinlik, öğrencilere verilen hediyelerin ardından sona erdi.

Onur Şen (Haber Merkezi)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ