Aöf Adalet, Ata Aöf, Auzef, Hukuk Fakülteleri, Zabıt Katipliği, İcra Müdürlüğü, Ceza İnfaz Koruma Memurluğu Hakkında Güncel Bilgiler.

AÖF Sınavsız İkinci Üniversite Başvuruları Başladı 2017-2018

0 164

Anadolu Üniversitesi tarafından Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin önlisans ve lisans programlarına dört farklı şekilde kayıt yapılabilmektedir. Fakat bu kayıt türlerinden en önemlisi de sınavsız ikinci üniversitedir. Daha önce birkaç kez ön başvuruları da alınan sınavsız üniversite bölümleri ve detaylarını aşağıdaki bağlantıdan indirerek inceleyebilirsiniz.

AÖF’nin ikinci üniversite kayıtları bugün itibarıyla başlıyor. Başvurular 5 Eylül ile 18 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılabilecek. Anadolu üniversitesinin kayıt türlerine bakılacak olursa şu şekilde bir kısa bilgi verelim:

En az lise veya dengi okul mezunu olacak veya olan adaylar için Yeni Kayıt, Meslek Yüksekokulları MYO ve Açıköğretim Fakültesinin önlisans programlarından mezun olacak veya olan adaylar için Dikey Geçiş, Örgün öğretimde öğrenci olup açıköğretim sistemiyle öğrenimine devam etmek isteyen öğrenciler için Yatay Geçiş ve en önemlilerinden biri de herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile halen öğrenim gören öğrenciler için ikinci Üniversitedir.

İkinci üniversite için kimler kayıt yaptırabilir, kimler yaptıramaz?

Açıköğretim (AÖF) İktisat, İşletme Fakültelerinden mezun olanlar başvuru yapabilirler ancak halen kayıtlı olanlar başvuru yapamayacakları belirtilmektedir. Başvurularla ilgili tüm detaylara aşağıdaki bağlantıdan direk indirerek ayrıca mutlaka inceleyiniz.

Önlisans Programları: Acil Durum ve Afet Yönetimi, Adalet, Aşçılık, Bankacılık ve Sigortacılık, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri, Çağrı Merkezi Hizmetleri, Dış Ticaret, Emlak ve Emlak Yönetimi, Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon, Ev İdaresi, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İlahiyat, İlahiyat (Arapça), İnsan Kaynakları Yönetimi, İşletme Yönetimi, Kültürel Miras ve Turizm, Laborant ve Veteriner Sağlık , Lojistik, Marka İletişimi, Medya ve İletişim, Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Özel Güvenlik ve Koruma, Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sosyal Hizmetler, Spor Yönetimi, Tarım, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik , Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Seyahat Hizmetleri, Web Tasarımı ve Kodlama, Yaşlı Bakımı, Yerel Yönetimler.

Lisans Programları: Felsefe, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Sağlık Yönetimi, Sosyoloji, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Yönetim Bilişim Sistemleri, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler (İngilizce), Lisans Programları: Havacılık Yönetimi, İşletme, İşletme (İngilizce), Konaklama İşletmeciliği, Uluslararasi Ticaret ve Lojistik Yönetimi.

Tüm önlisans ve lisans programlarının özel şartları ile ilgili detayları aşağıdaki haberlerimizden inceleyiniz. Başvuru sayfası ve detaylı diğer bilgiler için TIKLAYINIZ. İkinci üniversite AÖF internet sayfası için TIKLAYINIZ.

Kaynak: AÖF Sınavsız İkinci Üniversite Lisans ve Önlisans Başvuruları Başladı

Content Protection by DMCA.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et Daha fazla oku

Content Protection by DMCA.com