Aöf Adalet, Ata Aöf, Auzef, Hukuk Fakülteleri, Zabıt Katipliği, İcra Müdürlüğü, Ceza İnfaz Koruma Memurluğu Hakkında Güncel Bilgiler.

AÖF’de E Öğrenme Sistemi Yenilendi

0 41

Açıköğretim, bir diğer adı ile uzaktan eğitim demektir. 1982 yılında hayatımıza giriş yapan Açıköğretim Fakültesi uzaktan eğitim adı altında siz değerli öğrencilerimize hizmet sunmaktadır. Bulunduğu ilde üniversite kazanamayıp bir üniversite okumak isteyen kişiler, daha uzaktaki bir şehre gitmemek için örgün eğitimde okuyamayan öğrencilerin imdadına yetişiyor.

E ÖĞRENME PORTALI İÇİN TIKLAYINIZ

Anadolu Üniversitesinin bir bölümü olan Açıköğretim Fakültesi şuanda bünyesinde binlerce öğrenci barındırıyor, onlara okuma ve meslek edindirme imkânları sağlıyor. Uzaktan eğitim sistemi ile işleyen Açıköğretim Fakültesi bu yıl yapmış olduğu yeniliklerle öğrencilerin yüzünü güldürürken öğretmenlerden ders dinleyemeyen ve fırsat bulamayan öğrencilere e- öğrenme portalı adı altında videolar, sınavlar, konu anlatımları, e- kitap uygulamaları ile sınavlarda yardımcı oluyor. Şimdi biraz bu portalı sizlere tanıtalım.

E-öğrenme nedir? E- Öğrenme öğrencilerin derslerinde girecek oldukları sınavlar hakkında konu anlatımları, ünite özetleri ve soru- cevap uygulamaları ile yardımcı bir öğretmen gibi hizmet sunuyor. E- Öğrenme adı altında birçok uygulamayı sizinle paylaşacağız. Peki, e- öğrenme portalında neler bulunur? Sınav Yayınlama sistemi ile öğrenciler geçmiş sınav sorularına rahatça ulaşabilir ve geçmişte çıkan soruları çözerek bilgi edinirler. Böylelikle gelecek sınavlarda ne tarz sorular sorulduğu konusunda göz aşinalığı kazanırlar. Yaprak Test ve Deneme Sınavları bölümünde ise çalıştıkları dersler ile ilgili bilgilerini pekiştirmek amacı ile evde normal test çözüyormuş gibi teste tabi tutulurlar. İnternet ortamında yapılan bu test yirmi dakikalık bir süre içerisinde yirmi soruluk bir sınav halinde sorulur ve sonunda öğrenciler hem kendilerini sınav süresi konusunda antrenmanlı hisseder hem de sonuçlarını anında alarak eksiklerini ona göre kapatmaya çalışırlar. Ünite Özeti / Seslendirme bölümünde ise konuyu okumaya sıkılan, okurken odaklanamayan öğrenciler için ise böyle bir kolaylık sunmuş ünitenin özetini sesli bir şekilde size okuyan yardımcı bir yenilik yapmıştır. Öğrenciler için mükemmel diye tabir edilen bu sistem bir öğretmenden ders dinliyormuşçasına geçer not almıştır. Bu sistem aynı şekilde görme engelli öğrenci kardeşlerimizi de düşünmüş onların başarısı içinde başarılı bir çalışma ortaya koymuştur. Ünite özetlerinin yanı sıra Sesli Kitap özelliği ile de tüm kitabı sesli şekilde dinleyebilen öğrenciler bir yandan dinlerken bir yandan not alabilirler bu şekilde işitsel hafızalarına da konuları kaydedebilecekler. Gelelim bunlardan en önemlisi olan e- seminere. E- seminer ile uzaktan eğitim alan öğrenciler bilgisayar ve internet aracılığı ile okul bilgilerini girerek canlı şekilde okul hocalarından derslerini dinleyebilir onlara sorular sorarak akıllarını karıştıran her türlü soruyu sorabilir. E- seminerde haftanın beş günü değişik saatlerde canlı ders anlatımları ile yayın yapmakta olan öğretmenlerimiz öğrencilerimize her türlü yardımı yaparak onların bilgilerini tazelerler. Bu sistem ile evinizi tamamen bir sınıfa çevirerek derslerden geri kalmamış olursunuz.

Açıköğretim fakültesi birçok kolaylığı bu şekilde bizlere sağlarken aynı şekilde e- öğrenme portalı içerisinde bir soru bir cevap videoları ile sınava hazırlık konusunda öğrenciler için her şeyi fazlasıyla sunmakta. Bilgisayarı olmayan öğrencilerimiz ise Mobil Anadolu uygulaması ile diğer öğrencilerden geri kalmamış olacak ve her şeyi Mobil Anadolu dan takip edebilecek. Anadolu Üniversitesi bu sistemle tamamen başarıyı hedeflemiş ve emin adımlarla ilerleyecektir.

 

E ÖĞRENME PORTALI İÇİN TIKLAYINIZ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim