AUZEF 2015-2016 Online Sınav Sistem Problemi İle İlgili Duyuru | Adaletciler.Net
DGS PUANLARI

AUZEF 2015-2016 Online Sınav Sistem Problemi İle İlgili Duyuru

AUZEF 2015-2016 Online Sınav Sistem Problemi İle İlgili Duyuru

Sınav Girişi Hakkında 

– Değerli Öğrencilerimiz,

Sınav anında sistem problemi yaşanmaması için sınav girişlerinde maksimum öğrenci limiti uygulanmaktadır. Giriş yapmayı denediğinizde “Şu anda sınavda bulunan maksimum öğrenci sayısına ulaşıldığı için lütfen kısa süre sonra tekrar deneyiniz.” uyarısı ile karşılaştığınızda belirli aralıklarla tekrar deneyiniz. Sınavlarda hiç bir öğrencimizin mağdur edilmemesi için tüm önlemler alınmıştır ve alınacaktır.

– Sistemde Derslerini veya Sınavını Göremeyen Öğrencilerimiz,

Derslerim veya sınavlarım sekmesinde olması gereken derslerini göremeyen öğrenciler, giriş ekranında bulunan “ayarlarımı güncelle” seçeneğini işaretledikten sonra sisteme giriş yapmalıdır. Sorun devam ediyor ise AKSİS üzerinde derslerinizin kesin kayıtta olup olmadığını kontrol ediniz. Dersleriniz AKSİS üzerinde görünmüyor ise AUZEF ÇÖZÜM ve BİLDİRİM sisteminden derslerim görünmüyor bildirimini seçerek BİLDİRİM yapınız. Sistemimiz otomatik olarak çözüm işlemini başlatacak ve tarafınıza haber verilecektir.

Sınav İncelemesi 

– Değerli Öğrencilerimiz,

Tüm öğrencilerimizin online sınavları teknik olarak sürekli incelenmektedir. İncelemeden sonra sınavda problem yaşandığı tespit edilen öğrencilerimiz için yeni bir sınav hakkı verilecek ve yeni sınav hakkı verilen öğrencilere bildirimde bulunulacaktır.

Yaşanan Sınav Sorunları

– Değerli Öğrencilerimiz,

2015/2016 eğitim öğretim yılı için öğrenme yönetim sistemlerimiz dünyada en gelişmiş sistemler olan bulut teknolojisi üzerine taşınmıştır. Sınavlar öncesi kapasite testleri yapılmış ve iki ayrı grup tarafından sistemin sorunsuz bir şekilde çalışacağı teyit edilmiştir. Fakat sınavların başlamasıyla birlikte sistemin, yoğun ve anlık kullanım trafiğine uygun olmadığı ortaya çıkmıştır.

Yaşanan bu teknik yetersizlikten dolayı siz değerli öğrencilerimizden özür diler ve hiçbir öğrencimizin mağdur edilmeyeceğini bildiririz.

Alınan Önlemler

– Değerli Öğrencilerimiz,

Öğrenci geri bildirimlerinin alınması ve sorunun tespit edilmesinden itibaren bulut teknolojisinden çıkmak için çalışma başlatılmıştır.

Ankara merkezli büyük bulut sisteminden çıkılmıştır. Aynı merkezde sunucu veri tabanı sistemlerimiz 8 blok hâlinde yüksek kapasiteli fiziki gruplanmış sunuculara taşınmıştır.

Programlar yeni kurulan fiziki sunuculara öğrenci sayılarına göre eşit miktarda dağıtılarak yük dağılımı fiziksel olarak sağlanmıştır. Sınavlarımız şu anda sorunsuz bir şekilde devam etmekte olup ortaya çıkan problemlerden dolayı siz değerli öğrencilerimizden tekrar özür diler ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

 

İstanbul Üniversitesi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim DMCA.com Protection Status