AUZEF Yeni Puanlama Sistemi

0 37

2016-2017 Eğitim Yılı’yla birlikte vize sistemini değiştiren İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi, sınav sisteminde de birtakım değişikliklere gitti. Eskiden internet ortamında girilen vizeleri yeni açtığı sınav merkezlerinde düzenleyen Fakülte, bununla birlikte sınavlarda da 4 yanlış cevabın 1 doğru cevabı götürmesi kararını aldı.

Fakülteden yapılan açıklamaya göre 20 sınav sorusuna 10 doğru cevap verecek olan öğrenciler otomatik olarak vizeden geçmiş sayılacakken, 8 soruya doğru cevap verip herhangi bir soruyu yanlış cevaplamamış olan öğrenciler ise minimum puan olan 40 puanı tamamladıkları için vizeyi vermiş sayılacaklar. Bununla birlikte 4 yanlış cevap 1 doğru cevabı iptal edeceğinden, 4 ve katı sayıda yanlış yapan öğrencilerin notları net sistemi üzerinden hesaplanacak.

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi 1.vize haftası 3-4 Aralık, 2.vize haftası ise 26 – 27 Kasım 2016 tarihleri arasında yapılacak. Yeni puanlama sistemi ilk kez bu sınavlarda uygulanacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim