Aöf Adalet, Ata Aöf, Auzef, Hukuk Fakülteleri, Zabıt Katipliği, İcra Müdürlüğü, Ceza İnfaz Koruma Memurluğu Hakkında Güncel Bilgiler.

Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Sempozyum

0 110

Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Sempozyum

Bağlıca kampüsü’nde bilimsel etkinlikler birbirini izliyor… Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi, “İş Hukukunda Güncel Konular” başlıklı sempozyum düzenledi. Etkinliğin açış konuşmasını yapan Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kudret Güven, Başkent Üniversitesi’nin, kuruluşları ile “iddialı bir kurum olduğunu” vurguladı.

Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi, önemli bir etkinlik daha gerçekleştirdi.

“İş Hukukunda Güncel Konular” başlıklı sempozyum Prof.Dr İhsan Doğrmacı Konferans Salonu’nda yapıldı.

Etkinliğin açış konuşmasını yapan Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kudret Güven, Başkent Üniversitesi’nin önemine işaret etti.

” BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ TÜM TÜRKİYE ÇAPINDA, BİR TANE DEĞİL BUNCA HASTANE DİYALİZ MERKEZİNE SAHİP OLMASI ONUN NE KADAR İDDALI OLDUĞUNU KANITLAMAKTADIR.”

Prof. Dr. Güven, Başkent Üniversitesi’nin kuruluş dönemine değnirken de kurucu ve yönetim üst kurulu başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal’ı anlattı.

” BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ HİKAYESİ OLAN BİR ÜNİVERSİTEDİR. YOKLUKTAN VAR EDİLMİŞTİR. KURUCUMUZ MEHMET HABERALI TANIYAN VEYA TANIMAYAN ŞÖYLE BİR SÖZ SÖYLENMELİDİR. GERÇEK BİR İDEALİSTTİR.”

Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Kılıçoğlu da İş Güvencesine Hakim Olan İlkeler konusunda bilgi verdi…

“6 AYLIK ÇALIŞMA SÜRECİ İLE İLGİLİ YİNE BURADAKİ TEREDDÜTLER YARGITAY KARARLARIYLA GİDERİLDİ. KISA SÜRELİ ÇALIŞMALAR VE AYRILMALAR SONUCUNDA İŞÇİYE TOPLAMI ÜZERİNDEN 6 AYLIK SÜRE TAMAMLANARAK İŞ GÜVENCESİNDEN YARARLANDIRILDI.”

Content Protection by DMCA.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et Daha fazla oku

Content Protection by DMCA.com