Aöf Adalet, Ata Aöf, Auzef, Hukuk Fakülteleri, Zabıt Katipliği, İcra Müdürlüğü, Ceza İnfaz Koruma Memurluğu Hakkında Güncel Bilgiler.

DGS Matematik Nasıl Çalışılmalıdır?

0 86

2 yıllık meslek yüksek okulu ve açık öğretim ön lisans mezunlarının 4 yıllık lisans bölümlerine giriş yapabilmek için girdiği bir sınavdır. Sayısal bölüm öğrencileri için matematik ve geometri dersleri çok çok önemlidir. Yapılacak olan çalışmalarda bu derslere ağırlık vermesi şarttır. DGS sayısal bölümü öğrencileri için sınav hazırlıkları hakkında bazı detayları yazımızda paylaşmak istiyoruz.

 

İlk etapta genel çalışma ortamlarından bahsedelim istiyoruz. Kendinize iyi bir ortam yaratın. Masa, kütüphane, kitap gibi gereksinimleri gözden geçirebilirsiniz. Sınav için gerekli olan cephaneyi hazırlamakla işe başlayabilirsiniz. Bunun için farklı konu anlatım kitapları, çözümlü soru bankası, yaprak testler, çözümlü soru bankaları, deneme testleri gibi gereksinimler karşılanmalıdır. Bu ihtiyaçların karşılanmasından sonra hedeflerinizi belirlemelisiniz. İmkanı olanların dershane ve özel kursları katılmalarını önerebiliriz. Bu imkanı olmayanların konuları farklı kaynaklardan okumaları iyi olacaktır. Tüm konuların okunmasından sonra önemli detayları not defterlerinize aktarabilirsiniz. Aldığınız notları çözümlü örneklerle detaylandırmanız ve bunu gün içinde tekrarlamanız yararlı olacaktır. Matematik ve geometride bol soru çözmek gereklidir. Bunun için her konuda sonra testler çözmeniz akılda kalması ve konuyu anlamanız açısından faydalı olacaktır. Bir konuda çok fazla kalmamanız şarttır. 2-3 gün içinde her bir konuyu tamamlamanız şarttır. Sayısal bölümü öğrencilerinin matematik ve geometri konularına ağırlık vermesi şarttır. Yapılacak olan çalışmanın yüzde 70-80 oranında bir kısmını bu derslere ayırması şarttır.

DGS Matematik İçin Hangi Çalışma Yöntemleri İzlenmeli

DGS sınavına hazırlık aşamasına planlama ile başlamalısınız. Günlük, haftalık ve aylık plan yapın ve hedefler koyun. Ders çalışma ağırlıklarını iyi bir şekilde dağıtmalısınız. Örneğin, 1 ay boyunca matematik çalışacakmış gibi plan yapmamalısınız. Bunun yerine haftalık plan yapabilirsiniz. Her hafta tekrarlamak üzere matematik geometri ve türkçe konularına çalışmalısınız. Haftalık planlama yaparken sayısal öğrencileri ağırlı matematik ve geometriye vermelidir. Sayısal konulardan ders çalışmaya başlamalı ve daha sonra sayısal mantık konularına ağrılık vermelisiniz. Sınava hazırlık sürecinde ilk başlarda 2 ile 4 saat arasında günlük çalışma yetecektir. Hafta sonları bu süreyi biraz daha uzatabilirsiniz. Sınavın yaklaşmasına 1-2 ay kala günlük çalışma sürelerini 6 saate kadar çıkarabilirsiniz. Bol soru çözmek DGS sınavının temel mantığıdır. Sadece ders çalışmak ve ezber mantığı yürütmek faydalı olmayacaktır. Her konu bitiminde çok sayıda test çözmelisiniz. Bunun yanında belli seviyelerde seviyenizi ölçecek testleri düzenli bir şekilde çözmenizde büyük fayda vardır. İlk etapta haftalık en az 500-600 soru çözmeniz şarttır. Belli bir çalışma süresi sonunda aylık en az 4000 civarı soru çözmeniz sınav için gereklidir.

Matematik Dersinde Zayıf Olanlar İçin Öneriler

Sayısalcı bir öğrenci için kilit ders matematik ve geometridir. Birbiri ile ilişkili olan iki ayrı derstir. Bu iki derste zayıf olanların DGS’de başarılı olabilmeleri neredeyse imkansız bir durumdur. Bunun için farklı çalışma yöntemleri üzerinde durmalısınız. Şartları zorlamalı ve bu konuda özel ders almalısınız. Kişisel çalışmalar matematik için çok önemlidir. Konular üzerinde titiz bir çalışma yapabilirsiniz. İlk etapta konu anlatımları ve çözümlü örnek soruların üzerinden durmalısınız. Bu noktadan sonra azami düzeyde konu ile alakalı sorular çözmeli ve bunu tekrarlamalısınız. İnternet teknolojisini bu alanda kullanmanızı öneriyoruz. Videolu matematik konu anlatımları ve çözümlü testlerle çalışmalar yapabilirsiniz. Anlamadığınız konu ve sorularda arkadaşlarınız veya öğretmenlerinizden destek istemekten çekinmeyin. Çok istemek, ısrarla soru çözmek ve bunu sürekli olarak tekrar etmek matematik konularında çok önemlidir.

 

Adaletciler.Net

 

DGS Hukuk Fakültesi Taban Puanları 2016-2017 İçin TIKLAYIN

Özel Hukuk Fakültesi Ücretleri 2016-2017 İçin TIKLAYIN

Hukuk Fakültesi Taban Puanları 2016 2017 İçin TIKLAYIN

2016-2017 DGS Kontenjanları ve Taban Puanları İçin TIKLAYIN

DGS Puan Hesaplama Robotu İçin TIKLAYIN

2016-2017 DGS Konuları ve Soru Dağılımı İçin TIKLAYIN

Content Protection by DMCA.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et Daha fazla oku

Content Protection by DMCA.com