Geleceğin hava aracı Anadolu Üniversitesi’nden

Geleceğin hava aracı Anadolu Üniversitesi’nden

Future Flight Design (FFD)-Uluslararası Geleceğin Hava Araçları Tasarımı Yarışması’nda ikinci olan Anadolu Üniversitesi Anatolia Aero Design Takımı için ödül töreni Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Prof. Dr. Mustafa Öç Salonu’nda düzenlendi. 18 Mayıs Pazartesi günü gerçekleşen törene Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Savaş Koparal ile Sivil Havacılık Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hikmet Karakoç katıldı.

Hava Harp Okulu ile TÜBİTAK iş birliğinde 10 farklı ülkeden 25 takımın katılımıyla Hazerfen Havaalanı’nda gerçekleştirilen “Future Flight Design (FFD)-Uluslararası Geleceğin Hava Araçları Yarışması”nın bu yıl üçüncüsü düzenlendi. İnsansız hava araçları konseptinde düzenlenen yarışmaya, Anadolu Üniversitesi Anatolia Aero Design Takımı geliştirdikleri prototipler sonucu ürettikleri insansız hava aracıyla katıldı.

Prof. Dr. Hikmet Karakoç yaptığı konuşmada elde edilen bu başarıda Anadolu Üniversitesinin verdiği desteğin büyük payı olduğunu belirtti. Anadolu Üniversitesinin öğretim elemanları ile öğrencilerine çok büyük imkânlar verdiğini vurgulayan Prof. Dr. Karakoç, kendilerine verilen büyük imkânların karşılığını elde ettikleri başarılarla vermeleri gerektiğini söyledi.

Anatolia Aero Design takımı için düzenlenen ödül töreninde konuşan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan dünyadaki en karlı yatırımın eğitime, dolayısıyla insana yapılan yatırım olduğunu belirtti. Rektör Prof. Dr. Gündoğan sözlerine şöyle devam etti: ”Anadolu Üniversitesi olarak yıllardır havacılık alanına yatırım yapıyoruz ve bu yatırımların getirilerini görebiliyoruz. Ben bu başarıdan hem fakülte hem de üniversite adına gurur duyduğumu söylemek istiyorum.” Elde edilen başarının uluslararası bir yarışmada edinilmiş olmasından da memnuniyet duyduklarını ifade eden Prof. Dr. Naci Gündoğan, bundan sonra daha büyük başarılar beklediklerini söyledi.

Anatolia Aero Design takım üyelerine ödüllerinin verilmesiyle tören son buldu.

Erdem Öztürk (Haber Merkezi)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim