Aöf Adalet, Ata Aöf, Auzef, Hukuk Fakülteleri, Zabıt Katipliği, İcra Müdürlüğü, Ceza İnfaz Koruma Memurluğu Hakkında Güncel Bilgiler.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hakkında Genel Bilgiler

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi 5 Kasım 1925 tarihinde Atatürk’ün yapmış olduğu açılış töreni ile “Ankara Adliye Hukuk Mektebi” adıyla kurulmuştur. Fakülte, Türkiye’nin tarihi yönden önemli hukuk fakültelerinden biridir. Ankara’nın…

Hukuk Fakültesi İçin Kaç Net Gerekir 2017-2018

Hukuk Fakültesinde okuma isteyen öğrenciler aşağıdaki tablodan 2017 yılı netleri ve puanları görebilirler. Üniversite Ort. OBP Yerl. YGS Türkçe YGS Sosyal YGS Mat YGS Fen LYS1 Mat LYS1 Geo LYS3 Türkçe LYS3 Coğ…

Gazi Hukuk Fakültesi Kapanıyor!

GÖZDE ÜNİVERSİTE 1926 yılında genç Türkiye Cumhuriyeti aydınlanma yolunda ışığını gençlerden alma fikriyle eğitime yönelmişti. Bu maksatla Ankara’da öğretmen yetiştirmek üzere kurulacak bir okul için dönemin önde gelen mimarlarının…

Açıköğretim Fakültesinde Hukuk Okunabilir mi ?

Bu yazımızda, ülkemizde Anadolu Üniversitesi ile başlayan ve daha sonra İstanbul ve Atatürk Üniversiteleri ile devam eden açıköğretim sisteminde Hukuk programının olup olmaması noktasında; öncelikle açık eğitim ve dışarıdan eğitimin yasal…

TUTUKLU ve HÜKÜMLÜLERİN EĞİTİM ve ÖĞRENİM HAKKI

‘’Eğitim’’ sözcüğünün Türk Dil Kurumundaki karşılığı, ‘’çocukların ve gençlerin toplum yaşayışında yerlerini almaları için gerekli bilgi, beceri ve anlayışları elde etmelerine, kişiliklerini geliştirmelerine okul içinde veya dışında,…

Hukuk Fakültesi Kontenjanları Azaltılmalı

Antalya Barosunun bir dizi programına katılmak için kente gelen TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Hukuk Fakülteleri ilgili açıklamalarda bulundu. Hukuk fakültesi kontenjanlarının azaltılması gerektiğini savunan Feyzioğlu, "Avukata dışarıdan…

Hukuk Fakültesi İçin Kaç Net Yapmam Gerekir 2016

Aşağıdaki veriler 2016 yılında yapılan sınavlarda yerleşen öğrencilerin ortalama netleridir. Katsayı 0,12 dir. Üniversite Ort. OBP Yerl. YGS Türkçe YGS Sosyal YGS Mat YGS Fen LYS1 Mat LYS1 Geo LYS3 Türkçe LYS3 Coğ 40 40 40 40 50 30…

Türkiye'deki Hukuk Fakülteleri

Türkiye’de Hukuk Fakülteleri Devlet ve Vakıf olarak toplam sayıları 80 in üzerinde. Bu sayı beraberinde Avukat enflasyonunu'da getiriyor. Hukuk Fakültelerinin sayısı arttıkça beraberinde bazı problemleri de getiriyor. Profesörü olmayan…

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Tanıtım

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Tarihçesi İstanbul Üniversitesi’nin uzak tarihi, İstanbul’un fethinden hemen sonra Fatih Sultan Mehmet tarafından Zeyrek’te açılan İstanbul’un ilk medresesine kadar geri götürülebilir. İstanbul…

Adalet Bölümü Taban Puanları 2016-2017

Program Adı Puan Türü Toplam Kont. YGS Yerl. En Küçük Puan En Büyük Puan SG Yerl. Mezun. Yılı AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (ANTALYA)/Adalet Meslek Yüksekokulu/Adalet YGS-3 61 30 363,60293 439,63729 30 2016 AKDENİZ…

Hukuk Fakültesi Taban Puanları 2016 2017

1-Hukuk fakültelerindeki kontenjan değişimleri. Ankara, İstanbul, Marmara, Selçuk hukuk kontenjanları yüzde 10 azalırken, diğer hukuklarda 1.055 adet kontenjan artışının gerçekleşti 2-Hukuk fakültelerinin puan türü değişimi. Daha…

Özel Hukuk Fakültesi Ücretleri 2016-2017

Özel Hukuk Fakültesi Ücretleri 2016-2017 Eşit ve dengeli bir hukuk sistemi olmayan kültürlerde barış ortamı oluşturmak zordur. Kendini bu kutsal göreve adayan her hukukçu kendinden emin ve kararlı adımlarla adalet sistemini ilerletmeye…

KKTC'de Hukuk fakültesi okumak isteyenler dikkat

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir önemli açıklamalarda bulundu. Hukuk okumak isteyen öğrenciler için başarı barajı sıralamasının devam ettiğini belirten Demir uygulamanın bu yıl KKTC üniversiteleri içinde geçerli olacağını söyledi.  …

Adalet Öğrencileri Mahkemeyi Sınıfa Getirdi

Yozgat Halide Edip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, özellikle Adalet Bakanlığının çeşitli birimlerinde ihtiyaç duyulan nitelikli ara eleman gücünün yetiştirilmesine olanak sağlıyor. 4 YILLIK FAKÜLTE ŞANSI 2015-2016 eğitim öğretim yılı…

Hukuk Fakültelerinin Durumu Çok Kötü

İnsan Hakları Gündemi Derneği Başkanı ve Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Günal Kurşun, Türkiye’deki hukuk sistemine dair önemli açıklamalarda bulundu. İşte Kurşun’un Hukuki Haber’e yaptığı özel…

Hukuk Öğrencilerine 10 Altın Tavsiye

1.       Hukuk eğitimini kötüleyip “gerçek hayatta” ile başlayan cümleler kurma adetiniz varsa, bundan cayın. Okulda ne kadar hukuk öğrendiğiniz ve hukuku nasıl öğrendiğiniz, önemlidir. Hukuk eğitiminin eksiklerini kapatmanın yolu sızlanmak…

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et Daha fazla oku

Content Protection by DMCA.com