Aöf Adalet, Ata Aöf, Auzef, Hukuk Fakülteleri, Zabıt Katipliği, İcra Müdürlüğü, Ceza İnfaz Koruma Memurluğu Hakkında Güncel Bilgiler.

Polis, Zabıt Katibi ve İnfaz Koruma Alımlarında Yaş Sınırı Esnetilsin

1 107

Kamu kurumlarında görevden almalar artınca KPSS mağdurlarından birtakım talepler gelmeye başladı. 2010 KPSS kopya skandalının ardından binlerce aday mağdur olmuştu, yine mülakatla alımlar yüzünden bazı adaylar keyfi olarak elenmişti çünkü paralel yapı kendi adamlarını almıştı. Şimdi KPSS mağdurlarının haklı ve gayet mantıklı bir talebi vardır. O da polis, zabıt katibi ve infaz koruma alımlarında yaş sınırının esnetilmesi konusudur.

 
KPSS Mağduru H.Ö:  Adalet Bakanlığı açıktan zabıt katibi alımlarında uygulamalı sınavı geçip defalarca malum yapıya üye olmadığım için mülakatlarda elendim şimdi Adalet Bakanlığı’nda da yapılacak olan temizlik neticesinde pek çok zabıt katibi görevden atılıp yerine yenileri alınacak. Ancak Adalet Bakanlığı’nın yaş sınırı koyması beni ve benim gibi pek çok mağdurun problemi olacak. Yetkililerden ricamız Adalet Bakanlığı’nın zabıt katibi ve gardiyan alımlarında yaş sınırının esnetilmesi konusudur. Bu konuda bir çalışma yapılırsa birçok mağdurunun önü açılmış olacaktır.
KPSS Mağduru L.K: Emniyet Genel Müdürlüğü komiser yardımcılığı ve polis memuru alım şartlarında yaş sınırı yüzünden başvuru yapamıyoruz. Bizler vatanını ve milletini seven bireyleriz. Ben ve benim gibi kişiler sistem mağduruyuz. KPSS engeline takılıp kaldık, yaş engeline takılıp kalmak istemiyoruz. Bu yüzden devletimizden polis alımlarında yaş sınırında bir esnetilme istiyoruz.
 
Özetle; KPSS mağdurlarının gayet mantıklı talebini yukarıda aktardık. Hem Adalet Bakanlığı hem de İçişleri Bakanlığı yaş sınırında esnetme yaparsa KPSS mağdurlarının önünü açılmış olacaktır. Kopya skandallarını ve mülakat mağdurlarını düşündüğümüzde ve son olarak kamu kurumlarından meslekten atılacak personellerin olmasıyla bu talebin olumlu karşılanması KPSS mağdurlarını mutlu edecektir.

Content Protection by DMCA.com
1 yorum
  1. YURDA diyor

    2010 DA KPSS sınavına girdim ve Yargıtayın zabıt katipliği sınavını kazandım ama malüm yapı beni mülakatta eledi keza Diyarbakırda ilk 7 ye girdim yine elendim Osmaniye adliyesindede kazandım katiplik sınavını ama mülakatta elendim ve bu sene son kez giricem kpss ye ve son şansım çünkü yaşdan kaybedicem eğer yerleşmezsem mülakatlarda eliyorlar ve benim hakkımı defalarca yediler mülakatlarda başarılı olmama rağmen soruların hepsine doğru cevaplar vermeme rağmen hakkım yendi şimdide yaş vurucak beni lütfen devletime rica ediyorum esnetin bu yaş olayını 2010 KPSS mağduruyum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et Daha fazla oku

Content Protection by DMCA.com