Şampiyon Açıköğretim Fakültesi

Şampiyon Açıköğretim Fakültesi

Anadolu Üniversitesi Futbol 1. Lig maçları Yunus Emre Kampüsü Futbol Sahası’nda 27-30 Nisan tarihleri arasında oynanan 5 karşılaşmayla sona erdi. 27 Nisan Pazartesi günü, Anadolu Üniversitesi Futbol 1. Ligi’nde haftanın ilk maçı Fen Fakültesi ile Edebiyat Fakültesi arasında oynandı.

Baştan sona rakibi karşısında üstün bir oyun sergileyen Edebiyat Fakültesi, sahadan 5-1’lik zaferle ayrıldı. 28 Nisan Salı günü Anadolu Üniversitesi Futbol 1. Ligi’nin iki iddialı takımı Açıköğretim Fakültesi (AÖF) ile Havacılık Fakültesi karşı karşıya geldi.

Maçın ilk dakikalarında bulduğu gollerle bir anda 2-0 öne geçmeyi başaran Havacılık Fakültesi, ilk yarının sonlarına doğru kalesinde gördüğü golle devreye 2-1 önde girdi. Mücadelenin ikinci yarısına oldukça istekli başlayan AÖF, art arda bulduğu gollerle maçtan 5-2’lik üstünlükle ayrıldı.

29 Nisan Çarşamba Günü Porsuk Meslek Yüksek Okulu ile Mühendislik Fakültesi arasında oynanan karşılaşma, Mühendislik Fakültesinin 3-0’lık üstünlüğüyle sonlandı.

30 Nisan Perşembe günü ise Eğitim Fakültesi, AÖF’e 4-2 mağlup olurken aynı gün Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) maçından 3-1’lik galibiyetle ayrıldı.

Bu sonuçların ardından Anadolu Üniversitesi Futbol 1. Ligi’ni lider olarak tamamlayan AÖF şampiyon oldu. Ligi 2. sırada bitiren Havacılık Fakültesi’ni ise 3. sıradaki Edebiyat Fakültesi takip etti.

Maçların sonlanmasının ardından Eğitim Fakültesi 4, Mühendislik fakültesi 5, İİBF 6. sırada yer aldı. 7. sıradaki Fen Fakültesi ile puansız durumda bulunarak ligi 8. sırada noktalayan Porsuk Yüksek Meslek Okulu ise bir sonraki sezon, Anadolu Üniversitesi Futbol 2. Ligi’nde mücadele edecek. Ethem Sündük (Haber Merkezi)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ