Aöf Adalet, Ata Aöf, Auzef, Hukuk Fakülteleri, Zabıt Katipliği, İcra Müdürlüğü, Ceza İnfaz Koruma Memurluğu Hakkında Güncel Bilgiler.

Uyap 1 Soru Cevap

0 4.434

UYAP SORU CEVAP

İlgili Yazılar

Ceza Hukuku

Soru: Aşağıdakilerden hangisi UYAP’ın Adalet Bakanlığı personeline sağladığı faydalardan biri değildir?

Cevap: Personel ihtiyacının artmasını sağlar.

Soru: Adalet Bakanlığı ve Havelsan A.Ş arasında ilk protokol ne zaman imzalanmıştır?

Cevap: 2000

Soru: ”Adalet işleriyle ilgili işlemlerin hızlı, kolay, ekonomik, güncel ve güvenilir şekilde yapılmasıdır.” Bu cümle UYAP ile ilgili hangi konu ile ağırlıklı olarak ilişkilendirilebilir?

Cevap: Amacı

Soru: Ulusal Yargı Ağı Projesi Merkez Aşaması kısaca nasıl ifade edilmektedir?

Cevap: UYAP 1

Soru: Adalet Bakanlığı merkez teşkilatında her türlü veri bilgi ve belge akışı ile doküman yönetiminin ulusal yargı ağı aracılığı şle gerçekleştirilmesinin sağlanması UYAP’ın hangi aşamasının hedefidir?

Cevap: UYAP 1

Soru: Aşağıdakilerden hangisi UYAP’ı dış otomasyonu kapsamında yer alan kamu kurum ve kuruluşlarından biri değildir?Cevap: Üniversiteler

Soru: 1. Zamandan Kazanç 2. Maliyetten Kazanç 3. İş Gücünden KazançUYAP, yargı sistemine yukarıda numaralandırılan hangi konu veya konularda verimlilik sağlamıştır?

Cevap: 1,2 ve 3

Soru: Aşağıdakilerden hangisi dava açılış ekranlarından e-imza ile yapılabilecek işlemlerden biri değildir?Cevap: Nüfus kayıt işlemleri

Soru: Dava açılış ekranları hangi saatler arasında kullanılabilir?

Cevap: Hafta için 08:30 – 17:00

Soru: Aşağıdakilerden hangisi Telekomünikasyon Kurumu tarafından nitelikli e-imza sertifikası vermeye yetkili kılınmış kurumlardan biri değildir?Cevap: Karaca İletişim Hizmetleri A.ŞSoru: Aşağıdakilerden hangisi UYAP Doküman Yönetim Sisteminde yapılabilen işlemlerden değildir?

Cevap: Evrakların fakslanması

Soru: – Bilgi alışverişinin elektronik ortama taşınması- Her türlü veri, bilgi ve belge akışının UYAP aracılığıyla gerçekleştirilmesi- Evrak akışlarının hızlandırılması- İş akış yönetiminin sağlanması- Yazışmaların dokümantasyon yönetimiYukarıdaki ifadelerden kaç tanesi UYAP Doküman Yönetim Sistemi’nin geliştirilmesinin amacıdır?

Cevap: 5

Soru: Aşağıdakilerden hangisi Doküman Yönetim sisteminin genel özelliklerinden biri değildir?

Cevap: Kaynak kodlarında değişiklik yapılamamaktadır.

Soru: Aşağıdakilerden hangisi giden evrak işlemleri ve akış başlatma ekranında yapılabilecek işlemlerden biri değildir?Cevap: Haberleşme

Soru: Adalet Bakanlığı Büro ve Şube Müdürlükleri’nce yapılan yazışmaların DYS’ye katılması uygun kişiler tarafından düzenlenmesi, onaydan çıkması ve giden evrak kaydının alınması işlemleri Doküman Yönetim Sisteminin hangi fonksiyonu kapsamında ifade edilir?

Cevap: Büro fonksiyonu

Soru: 1. Büro Evrak Sorgusu 2. Dosyalar Sorgusu 3. Performans Sorgusu 4. Sicil SorgusuYukarıdakilerden hangileri UYAP Doküman Yönetim Sisteminde yer alan sorgu ekranlarındandır?

Cevap: 1,2 ve 3

Soru: Aşağıdakilerden hangisi Dosya Arama Ekranında dosya sorgulama yapabilmek için girilebilecek bilgilerden biri değildir?

Cevap: Dosya sayısı

Soru: UYAP Kelime İşlemci (editör) programı ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

Cevap: UYAP editör elektronik imza alt yapısına uygun değildir.

Soru: UYAP kapsamında hizmete sunulan hakim ve savcılar ile yargı personelinin hukuksal, mesleki, kültürel vb. konularda aralarında tartışması ve bilgi alış verişinde bulunabilmeleri amacıyla oluşturulan iletişim platformu aşağıdakilerden hangisidir?

Cevap: Serbest Kürsü

Soru: TCP/IP, HTTP, FTP vb internet protokollerini kullanan, orta büyüklükteki kurumlar için kullanılan kurum içi özel ağın adı nedir?

Cevap: Intranet

Content Protection by DMCA.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bununla ilgili iyi olduğunuzu kabul edeceğiz, ancak isterseniz dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Kabul Et Daha fazla oku

Content Protection by DMCA.com